З початком нового навчального року тисячі дітей по всій Україні пішли до школи. Перший день для школярів був досить незвичним - соціальна дистанція, масочний режим та температурний скринінг. Тож як проходив перший навчальний день для школярів та вчителів.

Про думку вчителів та школярів щодо змін у навчанні повідомляє портал "Рубрика". Перевести навчання з онлайну в режим живого спілкування бажали як батьки, що втомилися від домашнього навчання так і школярі, що сумували за спілкуванням з однолітками. Тому першого вересня було відкрито безліч шкіл по всій Україні.

Збереження соціальної дистанції в школі
Збереження соціальної дистанції в школі
Дистанціювання на лінійках

Проте святкові лінійки були далеко не у всіх школах. Так в більшості шкіл лінійки було проведено лише для перших та 11 класів. Для запобігання поширення вірусу у різних регіонах певний рівень протиепідемічних заходів. В областях "помаранчевої"та "жовтої" небезпеки наприклад, викладачам радили проводити уроки в захисних щитках.

Зі слів вчительки однієї зі шкіл Херсона Олени Стороженко, всі вчителі їхньої школи зобов'язані ходити у масках. А батьки забирають дітей за межами будівлі школи.

"Дітям на вході - температурний скринінг, а далі обробка рук. Після того, як діти вийшли з кабінетів, йде обробка всіх поверхонь. Це 1 вересня відрізнялося від попереднього тим, що не було масового свята для всієї школи на лінійці. Але я намагалася створити такі умови всередині класу, щоб діти, попри запобіжні заходи, не відчували страх, хвилювання, а на навчання йшли охоче і весело ", - підкреслює Олена.

Також викладач відмітила що відвідуваність її класу склала 100%.

Школяри Херсону
Школяри Херсону
Школа Херсону

Тоді як 9-тикласниця з Миколаєва Кароліна розповідає, що у школу дітей запускали по черзі, по одному класу. Довелося чекати близько 20 хвилин перш ніж потрапити у приміщення школи.

"Уроки в нашій школі було скорочено до 30 хвилин, по кабінетах ми не ходили вчителі приходили до нас самі. Температуру вчителям ніхто не заміряв, причиною цьому назвали те що школа ще не отримала достатню кількість термометрів. На перерви нас випускали, проте їдальні були зачинені, а отже якщо ті не взяв їжу з собою то будеш весь день голодним.", - коментує ситуацію дівчина.

До слова, обидва регіони, Херсон і Миколаїв, знаходяться в зеленій зоні, де поширення вірусу не особливо масштабне.

У Києві не дивлячись на постійне збільшення числа заражених, ситуація не дуже вирізняється. За словами матері п'ятикласниці Інни Семенець-Орлової 1 вересня у школі стояв лише один антисептик на поверх та температуру ніхто не перевіряв.

"Вчителі розповідали дітям про необхідність масочного режиму та користування антисептиками. Класи заходили до школи з різних входів, це було трохи незвично та незручно для учнів. В коридорах всім необхідно було ходити в масках, проте в класах їх дозволили знімати. Не всі вчителі в коридорах дотримувалися масочного режиму, та розмітки для збереження соціальної дистанції також не було. Їдальні та питні фонтанчики було зачинено. Придбати продукти або ж воду в школі нереально. Проте на партах у всіх дітей є маска та антисептик, що безперечно плюс.", - розповідає Інна.

Соціальне дистанціювання на лінійці
Соціальне дистанціювання на лінійці
Свято першого вересня з дотримуванням дистанції

Виходячи з опитування школярів та батьків перше вересня у всіх пройшло досить спокійно, проте багато хто невдоволений необхідністю приносити до школи свою воду та їжу. Без паніки та масштабних проблем, варто також відзначити, що відвідуваність усіх класів сягнула майже 100%.