Психічними захворюваннями повинні займатися медики, а не соціальні служби як того бажає Міністр з охорони здоров'я Максим Степанов. Так вважає голова Національної медичної палати України Сергій Кравченко.

"Соціальні служби, про які говорив Степанов, не мають ніякого відношення до психічних розладів, які є захворюваннями" Сергій Кравченко

За його словами все що говорить Міністр охорони здоров'я насправді лише слова.

"З цієї причини таку його ініціативу реалізовувати на практиці не будуть. Що стосується недофінансування психлікарень, то Степанов поводиться виключно як політик з лівої риторикою, але при цьому нічого не робить", - зазначає лікар.

Нагадаємо, що нещодавно Максим Степанов розповідав про психічне здоров'я українців. За підрахунками МОЗ в Україні приблизно 22 тисячі осіб страждають хронічними психічними захворюваннями. "Ці люди часто просто втратили соціальні зв'язки. Вони не здатні себе обслуговувати, не здатні жити у звичайному світі, і їх нікуди виписувати. Водночас медичної складової там дуже часто трохи. Тому є сенс, щоб це перетворювати в соціальні служби. Але це неможливо зробити дуже швидко, за місяць сказати - ми вас не будемо фінансувати, робіть що завгодно з цими 22 тисячами хворих", - пояснив він.