Не для кого не секрет, що зараз між Володимиром Зеленським і Ринатом Ахметовим досить напружені стосунки.

Мабуть, вони настільки напружені, що олігарху неприємна навіть згадка про Володимира Зеленського у продуктах, якими займається підвласна олігарху ДТЕК. На це звернув увагу енергетичний експерт Юрій Корольчук на своїй сторінці у мережі Фейсбук.

"Докотилась до мене якась сюрреалістична історія про ДТЕК Рината Ахметова, видану ними книгу авторства Єргіна (спонсором виступили ДТЕК) та цензуру тексту цієї книги «Нова карта світу. Енергетика, клімат, конфлікти». Ну як «цензури». Не захотіли у Ахметова, щоб за їхні гроші там були згадки про Зеленського. Ну вибрали навмисне таке видання. Чисто випадково) Конфлікт Ахметова і Зеленського настілки суворий, що скоро почнуть палити книги із згадкою кожного учасника цієї історії", - пише Юрій Корольчук.

У той же час експерт зазначає, що не можна дорікати Рінату Ахметову, як витрачати його гроші - хоч на футбол, хоч на видання книг. До того ж, зазначає Юрій Корольчук, навряд чи олігархом чи його компанією керує турбота про українську мову.

"Якщо хтось тішить себе думкою, що ДТЕК читає і хоче привчити до читання народ України, то це помилкове враження. ДТЕК байдуже. Та й вони не читають українською )) Не для потреби, не для приколу, не тому що модно. І навіть якщо запустять хоч 10 флешмобів «ми читаємо українською», то це не доможе. Рівень української сучасної літератури, точніше її відсутність, кількість тиражів – лишень сумне підтвердження тому. Мімікрувати під українське не можна. Імітувати українське не можна. Підміняти українське псевдо-українством не можна. Не вийде. Але таке ми бачимо останні вісім років. І ДТЕК виходить хоче брати в цьому участь", - підсумовує Юрій Корольчук.