Цьогоріч очікується рекордний попит на робочі руки, адже жодна сфера економіки не має надлишку робочої сили. Навіть кількість українців, які готові та хочу їхати на заробітки не задовольняє потреби польських роботодавців.

Про це йдеться у дослідженні «Барометр професій», проведеного на замовлення Міністерства родини і соціальної політики Польщі – повідомляють в аналітичному центрі агенції з міжнародного працевлаштування Gremi Personal.

Проблем з пошуком роботи не буде – ні для спеціалістів, ні для осіб без кваліфікації. У дефіциті - 30 професій. Найбільші проблеми з підбором кадрів виникають у будівельній, транспортно-логістичній галузях та промисловості.

Українські заробітчани
Українські заробітчани

«Професія працівника складу – одна з найбільш дефіцитних. Робочі руки потрібні як великим логістичним хабам, що обслуговують відомі бренди одягу, та і всім компаніям, що продають свої товари через Інтернет. Попит на співробітників на складах сезонний – залежить від маркетингового календаря: представлення нових колекцій, розпродажів, чорної п’ятниці, свят. Але навіть у перервах між піками зберігається відносно високий попит на робітників», - стверджує Даміан Гузман, заступник генерального директора агенції з міжнародного працевлаштування Gremi Personal.

Агенції з працевлаштування також бачать великий потенціал у співпраці з меблевою промисловістю. На роботу набирають як і працівників без досвіду, так і кваліфікованих – столярів, деревообробників.

Ще одна галузь, яка бореться з кадровим дефіцитом і активно наймає іноземців, — це харчова промисловість. Найбільший дефіцит працівників у цій галузі автори «Барометра професій» відзначають у Поморському та Західно-Поморському воєводствах – через розміщення тут багатьох рибопереробних заводів – і в Куявсько-Поморському та Великопольському воєводствах, де важливу ролі відіграє м’ясна промисловість.

«Співпраця з харчовими підприємствами за ці роки сильно змінилася. Завдяки модернізації заводів значно покращилися умови праці. У цій галузі попит також має сезонний характер. У рибній промисловості пік виробництва припадає на останні 2-3 місяці року, хоча в інші місяці сповільнення не надто істотне. М’ясопереробні підприємства зазвичай збільшують виробництво з початком «сезонів шашликів», тобто навесні. Тож для тих, хто хоче працювать, роботи буде вдосталь у будь-яку пору року», – вважає Даміан Гузман.