У 2022 році в ході державного візиту українського Президента Володимира Зеленського до Ватикану планується розгляд масштабної угоди між Україною та Святим престолом, яка забезпечить Католицькій Церкві привілейовані умови порівняно з іншими конфесіями, що діють в Україні.

Про це йдеться в офіційній заяві партії "опозиційна платформа - за життя".

У політсилі уточнили, що, виходячи з проекту Угоди, оприлюдненої ЗМІ, передбачається, що наша держава візьме на себе додаткові зобов'язання, при цьому не закріпивши такі ж щодо інших церков.

"Опозиційна платформа - за життя" виступає категорично проти підписання Україною такого документа ‒ він тільки посилить напругу в суспільстві, оскільки поставить в нерівні умови віруючих українців і церкви, що діють в нашій державі. Фактично це буде чергове утиск прав представників найчисленнішої конфесії в Україні-православ'я - шляхом створення особливих, привілейованих умов для інших церков і релігійних організацій. Щось подібне ми вже спостерігали в ситуації з томосом"– - зазначили в ОПЗЖ.

В опозиційній партії впевнені, що, якщо Україна візьме на себе додаткові зобов'язання перед католицькою церквою, це неминуче призведе до посилення міжконфесійного розколу в країні.

"Хіба це не верх цинізму-давати гарантії недоторканності майна католицької церкви на території України в умовах погроз і безперервних спроб відібрати святині і приміщення для богослужінь в Української Православної церкви?" - підкреслили в політсилі.

При цьому в ОПЗЖ нагадали, що Україна є світською державою: у статті 35 Конституції чітко визначено, що церква і релігійні організації в нашій країні відокремлені від держави, а школа – від церкви. А відповідно до статті 5 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» держава повинна захищати права і законні інтереси всіх релігійних організацій.

"Намагаючись вести підкилимні ігри з Ватиканом і таким чином заручитися підтримкою Заходу, влада Зеленського в черговий раз демонструє власне невігластво, недалекоглядність і байдуже ставлення до прав і почуттів віруючих в Україні. В "опозиційній платформі-за життя" впевнені, що держава не повинна і не має права виділяти жодну з релігійних конфесій, оскільки це призведе до ще більшої дестабілізації в суспільстві, посилить соціальну напругу і вже точно не сприятиме встановленню миру і взаєморозуміння серед українських громадян",- констатували в ОПЗЖ.