Лист, який підписали колишні президенти Леонід Кучма, Віктор Ющенко і Леонід Кравчук оприлюднила прес-секретар Кучми Дарка Оліфер, цитує Хвиля:

"Майже три десятиліття тому відбулася подія, відлуння якої стрясає світ зараз. П'ять ядерних держав зобов'язалися перед Україною поважати її незалежність і територіальну цілісність.

Надання гарантій безпеки (а саме ці слова були названі Будапештським меморандумом, під яким поставили свої підписи супердержави) стало умовою добровільної відмови України від його ракетно-ядерного потенціалу. У той час він був третім у світі, перевершуючи потенціали Франції, Великобританії та КНР. Тепер Україна може згадувати урочисті обіцянки "Великої Четвірки" (ми були вдячні за те, що до меморандуму приєднався Китай) хіба що як знущання. Ще в 2014 році Росія зруйнувала нашу територіальну цілісність, окупувавши Крим і частину Донбасу.

Сьогодні з трьох сторін в Україну спрямована загроза подальшого військового вторгнення. Ми опинилися перед перспективою економічної блокади – енергетичної з півночі, морської з півдня. Тим часом, неприпустимість економічного тиску на Україну теж була зафіксована як один з пунктів Будапештського меморандуму. Що ж ми чуємо у відповідь на такі дії від учасників угоди, на чий захист і на чию рішучість ми повинні розраховувати? Тільки заклики до їх громадян і дипломатам втекти з небезпечної України якомога швидше. Тільки страхітливі попередження про вторгнення як не сьогодні, так завтра, які завдали величезної шкоди нашій економіці і сіють паніку серед населення. Тільки суворі попередження агресору, що він заплатить якусь «ціну» (яка, правда, не включатиме «Північний потік-2» і SWIFT). І це - все?

Коли в 1994 році великі держави укладали угоду з Україною, вони фактично говорили: ми не хочемо, щоб ти стала нам рівною. Ми хочемо зберегти свою монополію. Але ми пропонуємо тобі в обмін на справжній захист нашу справжню підтримку. Ось тобі наше слово-чесне слово сильного.

Ми тоді повірили, хоча в тому ж 94 році один з підписантів Будапештського меморандуму в приватній розмові сумно попереджав: вас обманюють. Сьогодні-вирішальний момент, коли можна довести, що Будапештський меморандум не був простим обманом. Що сильний може бути чесним і сміливим. Що сила-не тільки в можливості загрожувати тим, хто слабший, але і в умінні тримати своє слово. Так доведіть свою справжню силу. Реально, дійсно допоможіть тим, хто вам коли-небудь повірив. Зробіть, нарешті, ті кроки, які здатні зупинити агресора, а не підкріпити його віру в безкарність. Скажіть, нарешті, ті слова, які змусять його задуматися, а не глузливо посміхатися.

Якщо сьогодні ми програємо, ніяких будапештських меморандумів більше не буде. Дивлячись на наш досвід, жодна країна, яка може отримати ядерну зброю, ні за яких обставин від неї вже не відмовиться. Тому на кону зараз не тільки доля України і ваш світовий авторитет. На кону-майбутнє безпеки всього світу. Усвідомте це. Майте силу бути відповідальними і мужніми!".