Він зазначив, що Європа не вірить повідомленням з Донбасу про нібито намір Збройних сил України провести військову операцію.

"Євросоюз не бачить підстав для звинувачень, що виходять з непідконтрольних уряду районів Донецької та Луганської областей, про можливий напад з боку України. ЄС закликає Росію до конструктивного діалогу, дипломатії, прояву стриманості і деескалації", – сказано в заяві Борреля.

За його словами ," будь-яка подальша військова агресія Росії проти України матиме масштабні наслідки і великі витрати у відповідь, включаючи обмежувальні заходи, узгоджені з партнерами".

Глава дипломатії ЄС зазначив "крайню стурбованість тим, що інсценовані події можуть бути використані як привід для можливої військової ескалації". "Євросоюз також спостерігає активізацію зусиль з маніпулювання інформацією для підтримки таких цілей. У цьому контексті ми твердо висловлюємо нашу підтримку спеціальної моніторингової місії ОБСЄ, спостерігачі якої відіграють ключову роль у зусиллях з деескалації. ЄС підтверджує свою непохитну підтримку суверенітету і територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів", – підкреслив представник ЄС.

Крім того, Боррель від імені Євросоюзу закликав Росію до деескалації шляхом відведення військ від кордону з Україною. "Ця ескалація в даний час посилюється збільшенням порушень режиму припинення вогню вздовж лінії зіткнення на сході України в останні дні.

ЄС засуджує застосування важких озброєнь і невибіркові обстріли житлових районів, що являє собою явне порушення Мінських угод і міжнародного гуманітарного права. Ми вітаємо стриману позицію України перед обличчям триваючих провокацій і зусиль з дестабілізації", - пояснив він.