Служба безпеки викрила священника Московської церкви в Україні (так звана УПЦ МП), який закликав до повалення української влади.

У повідомленні пресцентру СБУ йдеться, що слідчі встановили протиправні дії колишнього настоятеля храму Московської церкви в Україні у місті Привілля на Луганщині, активного учасника антиконституційних заходів так званої «руської весни» у 2014 році.

Слідчі зібрали докази того, що, користуючись своїм авторитетом у вірян, священик закликав їх підтримувати проросійських бойовиків та розпалював міжконфесійну та міжнаціональну ворожнечу.

Зокрема, виступаючи на антиукраїнських мітингах у Сєвєродонецьку, священнослужитель схвалював окупацію Криму та агітував за проведення незаконного «референдуму» щодо від’єднання Донецької та Луганської областей від України.

З початком військових дій на сході України представник російської церкви втік до тимчасово окупованого Криму. Зараз він переховується від українського правосуддя на території країни-агресора.

Наразі йому заочно повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ст.161 (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками) Кримінального кодексу України.

Вирішується питання щодо оголошення правопорушника у розшук.