Вже за тиждень після старту навчання в мережі розгорівся скандал серед батьків через якість їжі для їх дітей.

У зв'язку зі змінами в шкільному харчуванні через пандемію коронавірусу було прийняте рішення забезпечити дітей сухими сніданками.

За клопотанням першої леді країни Олени Зеленської у співробітництві з відомим кухарем та експертом Євгеном Клопотенко торік було почато впровадження в їдальні шкіл легкі та корисні рецепти страв.

Проте пандемія внесла коригування в харчування школярів, проте під виглядом сухих сніданків на час пандемії коронавірусу школярі отримують до столу моторошні бутерброди та гнилі фрукти.

Перед 1 вересня департаментом освіти було випущено ролик на якому показано апетитний та корисний сухий сніданок. Варто зазначити, що до дитини їжа повинна потрапляти в індивідуальному пакуванні, а страви будуть готуватися зі свіжих і смачних продуктів, в тому числі й овочів. Кожен день обіцяли різні страви з м'ясом або рибою. Також дітям обіцяли фрукти, йогурт та сік або чай. Проте вже після першого тижня навчання батьки дітей забили тривогу.

Харчування

Організація харчування учнів закладів освіти Києва в умовах карантинних обмежень - важливий та відповідальний процес ☝️ На Серпневій педагогічній онлайн-коференції презентували безпечний та смачний варіант харчування дітей. Дивимося 👇

Posted by Департамент освіти і науки Києва on Wednesday, August 26, 2020

Як виявилося не всі компанії дотримуються встановлених норм щодо харчування дітей. У мережі стали з'являтися моторошні фото з обідів різних шкіл та школярів міста Київ.

Так у Голосіївському районі школярі у школі 132 отримали під виглядом сніданку булку з сиром та трохи масла, а також шматочок почорнілого банана. Все це було загорнуто в клаптик паперу, до десерту було какао, вартість такого сніданку для школярів склала 19 гривень.

"Сніданок 02.09.2020. Школи # 132 г. Київ (Голосіївський район). Так, це гнила попка банана і незрозумілого кольору і якості "бургер"(какао не в кадрі). За ціною 19 грн. Трохи відрізняється від побаченого в Оксани Проскури меню. Чому так разюче відрізняється харчування в різних школах? хто з'їв картоплю наших дітей? Де інші інгредієнти бургера? Чиїм коштом будемо лікувати дітей після такого харчування? і найголовніше питання: хто ж кладе різницю собі в кишеню між сніданками в відео і побаченим на фото? Запрошую відповідальних за це свавілля відвідати дану школу і поснідати разом з малюками!" - пише обурена мати школяра.

Огидні бутерброди та гнилі фрукти у завтраку школярів
Огидні бутерброди та гнилі фрукти у завтраку школярів
Моторошні обіди київських школярів

Моторошні обіди київських школярів
Моторошні обіди київських школярів
Обід для школярів столиці

Втім батьки повідомляють що не всюди все так погано. Наприклад, у школі №64 на 1 вересня був "бургер" без масла, банана не було, був сік, а 2 вересня млинець з сиром і 1/4 яблука. Також батьки зазначили, що 2 вересня в гімназії №179 дітям давали гарний сніданок. На фото видно бургер з салатом, слайсами томата та котлетою, а також вафлі й напій.

Сніданок школи 179 Києву
Сніданок школи 179 Києву
Сніданок школи 179 Києву

Фото сніданку виклали й зі 306 школи:

Сніданок для школярів
Сніданок для школярів
Сніданок для школярів

Школа 146 також не була помічена за безвідповідальністю:

Булочки для сухих сніданків школи 146
Булочки для сухих сніданків школи 146
Булочки для сухих сніданків школи 146

Проте на думку Євгена Клопотенко годувати дітей лише бургерами не вихід.

"Діти пішли в школу - це гуд. Але тепер в їдальнях готуватимуть за новими карантинним правилам. У чому суть: якщо в школі неможливо організувати гаряче харчування, то там повинні давати фасовану продукцію. Що зробила велику кількість шкіл: там почали готувати бургери кожен день. Загалом, правильно зроблені бургери - це класно. Але на постійній основі - це катастрофа" Євген Клопотенко

Євген нагадав, що у шкіл залишається свобода дій і закликав адміністрації розібратися в питанні, а не йти звичним шляхом.

"Що потрібно зробити країні: чітко пояснити нові правила гри. Не просто слова "фасована продукція", а пояснення + перелік простих страв, належать до цього поняття, і їх рецептура. Тому що, на жаль, не всі школи мають достатню кваліфікацію, щоб визначати, що давати дітям в нових умовах. що потрібно знати батькам: ви маєте право ініціювати зміни в шкільному харчуванні, якщо бачите, що наявне - не є нормальним", - підсумував Клопотенко.