Користувач послуги "Сейф-Сервіс" від "Нової пошти" виявив новий спосіб шахрайства.

Схема обману полягає у наступному:

Шахраї розміщують на сайті оголошення про продаж дорогого товару за привабливою ціною. Коли знаходиться покупець, йому пропонують скористатися послугою "Сейф-Сервіс" від "Нової Пошти".

Покупець надає дані для формування накладної "Сейф-Сервіс" (ПІБ, номер телефону, інформацію про поштове відділення), після чого отримує sms-повідомлення нібито від "Нової пошти": "Сформовано нове замовлення через" Сейф-сервіс ". Оплатити: cutt.ly / ... ";

Покупець клацає по скороченій посиланням і переходить на https://novaposhta.financial/;

Далі він вводить дані карти для оплати покупки, якими заволодіває шахрай.

У відповідь на звернення, в "Новій пошті" заявили, що вона вже заблокувала фішингові сайти, за допомогою яких шахраї крали гроші з карток. У компанії також повідомили про блокування програми Sender, через яку аферисти відправляли sms-повідомлення обдуреним людям нібито від "Нової пошти".

Фахівці компанії також розглядають можливість зміни способу оповіщення користувачів послуги "Сейф-Сервіс" для запобігання випадків шахрайства.

В "Новій пошті" закликали клієнтів перед оплатою покупки уважно перевіряти, посилання на який сайт вказана в отриманому sms-повідомленні. Якщо це не https://novaposhta.ua або https://novaposhta.ua/mobile_app (мобільна версія), повідомлення надіслали шахраї.

Крім того, підозрілі сайти можна перевірити за допомогою сервісу Асоціації "ЕМА".