На центральному ринку у Чернігові жодного епідеміологічного контролю не існує. Більша частина продавців була без масок, або вони були спущені. Такий факт підтвердив міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

Мені було цікаво заїхати на центральний ринок Чернігова та подивитися на дотримання наших правил, нової реальності, які існують в державі і яких ми всі повинні дотримуватися, якщо ми хочемо зупинити розповсюдження Covid-19. Що я можу сказати, коли це все побачив...Більша частина продавців була без масок, або вони були спущені. Тобто можу констатувати, що все це немає ніякого відношення до будь-якого виконання правил, будь-яких заходів безпеки, я не говорю про такі речі як температурні скринінги, тобто ніякого санепідконтролю звичайно не існує Максим Степанов

За час знаходження на ринку Міністр телефонував невідомому якого звали Ігор, та в усіх фарбах розповів йому для чого саме він приходив на ринок, та чому знаходиться в шоку.

"От я не розумію, які ще треба встановити правила, щоб забезпечити дії поліції та Держспоживслужби? Це просто капець! Продавці без масок. У кращому випадку в 70% людей маска на підборідді. Я навіть не говорю про вимірювання температури, антисептики або інше. От мені цікаво, де чернігівська Держспоживслужба, де вона шляється?",- обурився голова МОЗ.

Міністр особливо наголошував, що за минулу добу в Україні було виявлено 3144 випадки захворювання на коронавірус. А тим часом люди геть перестали дотримуватися норм карантину, а відповідні служби покинули це контролювати.

«У нас нема мети штрафувати. У нас мета, щоб вони дотримувалися», - додав міністр.

«І це ж не тільки в Чернігові! Така ситуація в усіх містах», - наголосив Степанов.

«По ресторанах я ще можу з тобою погоджуватися, але по ринках існує безліч речей. Ми «влетимо у стінку» і це все закінчиться тим, що у нас буде катастрофа в країні. Ну просто несамовиті!», - резюмував Степанов у розмові.

Згодом під час брифінгу міністр наголосив, що ринок може бути серйозним місцем спалаху Covid-19. У Вухані все почалося з ринку.

«Що робити у таких випадках? Перше повинна відпрацьовувати Держспоживслужба, яка повинна контролювати виконання всіх цих заходів безпеки, причому контролювати не скільки через елементи виключно штрафу, а організації.. разом з місцевою владою», — сказав Степанов.

Степанов вважає, що місцева влада в змозі організувати безпечний процес торгівлі.

«Мені здається, що місцева влада в змозі організувати процес торгівлі так, щоб він був безпечним, і там немає нічого особливого з цією організацією. Що таке не організація таких процесів по всій країні — це 3 144 людини, (які захворіли на коронавірус — ред.) за добу», — наголосив він.