Українці можуть дуже скоро не просто забути про допомогу держави у вигляді субсидій на комунальні послуги, а й повернути раніше вже отримані кошти назад в казну країни. Наприклад, якщо на одержувача субсидії поскаржаться сусіди, то виплати можуть припинити, а раніше нараховану допомогу зажадати назад.

За словами екс-міністра соціальної політики України Андрія Реви, якщо сусіди повідомлять, що одержувач субсидії приховує від держави додаткові доходи, то на такі інформаційні «доноси» обов'язково буде реакція. Спеціальна комісія перевірить фінансовий стан субсидіанта.

Андрій Рева ствердно відповів на питання про те, чи дійсно можливо таке, що по дзвінку сусідів людини можуть позбавити субсидій.

За словами колишнього міністра соцполітики, з 1 липня 2018 року в Україні існує реєстр субсидіантів, ознайомитися з яким може будь-хто. При цьому персональні дані не оприлюднені, в реєстрі можна побачити адреси будинків і квартир, господарі яких є одержувачами субсидії. Якщо хтось із сусідів повідомить, що людина приховує додаткові доходи, то у цього субсидіанта виникнуть проблеми з законом.

«Можуть перевірити. Якщо ця інформація відповідає дійсності, можуть відкликання субсидії. Це елемент контролю », - сказав Андрій Рева в ефірі одного з українських телеканалів.