У Мережі з'явився текст наказу за підписом керівника Міністерства оборони України Андрія Тарана про преміювання та штрафи для військовослужбовців в зоні Операції Об'єднаних сил на Донбасі - військових хочуть штрафувати, в тому числі, за вогонь по ворогу.

Фотокопію наказу опублікував на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook журналіст Юрій Бутусов.

"Приголомшливо виписана норма - заборонений у відповідь вогонь по ворогу. Тут же обмовка - якщо це не пояснюється наказом командира і військовою необхідністю. Але це ж маячня! Завдання відкривати вогонь по ворогу і тим більше, відкривати вогонь у відповідь, не потребує обмеження і не може бути заборонена в будь-якому вигляді додатковими наказами - це обов'язок військовослужбовця в зоні бойових дій, якою є зона ООС ", - написав він.

На думку Бутусова, основна суть наказу - прирівняти ведення війни на Донбасі українською армією до адміністративного правопорушення.

текст наказу про штрафи у ВСУ
текст наказу про штрафи у ВСУ

текст наказу про штрафи у ВСУ
текст наказу про штрафи у ВСУ

текст наказу про штрафи у ВСУ
текст наказу про штрафи у ВСУ

Крім того, журналіст звернув уваги передплатників, що військовослужбовців будуть штрафувати не тільки за адміністративні порушення, а й за "наявність неврахованих при виконанні службових обов'язків випадків захворювань через порушення правил гігієни", за "випадки травмування через порушення заходів безпеки" і "невиправдані бойові втрати".

Шкала штрафів варіюється в залежності від кількості зафіксованих порушень та з посади порушника (від 25% до 75% премії).