Обсяг споживання лікарських засобів у 2019 році зріс в Україні до $ 105 на людину. У 2018 році цей показник становив $ 82 мільйони. Про це йдеться в довіднику "Фармацевтика України 2020", підготовленому компанією Top Lead за підтримки фармацевтичної компанії "Дарниця" і аналітичного партнера BusinessViews.

Аналітики відзначають, що на ринку частка рецептурних ліків майже вдвічі більше, ніж препаратів без рецепта: 61% і 39% відповідно.

У десятці найпопулярніших серед українців препаратів переважають засоби для лікування шлунково-кишкового тракту і метаболізму, опорно-рухової та кровоносної системи.

Українці віддають перевагу вітчизняним препаратам - в ТОП-10 компаній представлені шість вітчизняних виробників, сумарна частка яких становить 18,8%.

За словами голови ради директорів Darnitsa Group Дмитра Шимківа, ключовим фактором розвитку фармацевтичного ринку є споживачі.

"На відміну від країн з розвиненою системою медичного страхування, в Україні пацієнти переважно фінансують своє лікування, на роздрібний сегмент припадає 89% продажів", - зазначає Шимків.

За даними дослідження, середньорічний темп зростання обсягів аптечного ринку за останні 5 років становить 12%. У 2019 обсяг ринку в грошовому еквіваленті досяг 3,4 млрд доларів.

Як відзначають автори дослідження, обсяг реалізації лікарських засобів через аптеки за останні дев'ять років істотно не змінився. Але водночас аналітики відзначають тенденцію: починаючи з 2016 року споживання ліків зростає і у 2019 році склало 1,110 млрд упаковок.

У процентному співвідношенні структура аптечного ринку у 2019 році виглядає наступним чином: в грошовому вираженні переважають препарати іноземного походження - 63% проти 37% українських ліків. Однак в натуральному вираженні частка вітчизняних препаратів становить 69%, а іноземних - 31%.

"Аптечний сектор становить основу ринку лікарських засобів. У натуральному вираженні на ринку переважають українські препарати, але в грошовому вираженні іноземні товари мають велику частину з-за вищої ціни", - йдеться в довіднику.