Україна стикається з небезпечними метеорологічними умовами, а сувора погода, що триває, викликає серйозні проблеми, включаючи подальші збитки і без того вразливій енергетичній системі. Про цю ситуацію повідомляє кореспондент ТСН Іван Воробйов.

За останній тиждень Україна зіткнулася із небезпечними погодними явищами по всій країні. Торнадо зняли жителі Київської області, а у Тернополі в багатоповерхівку вдарила блискавка.

У столиці також пройшли зливи та град, що призвело до частих повеней, які порушили транспортний рух. Сильний вітер виривав із коренем дерева, одне з яких минулого тижня впало на людей у ​​Деснянському районі Києва.

Синоптики прогнозують, що цього тижня по всій країні пройде новий потужний атмосферний фронт, який спричинив додаткові грози та смерчі у різних регіонах.

«У більшості областей будуть, якраз таки, короткочасні дощі, знову ж таки, грози і в окремих районах град і шквал. Температура в принципі за північними західними центральними залишається досить комфортною 23-26 градусів. Але дещо нижче буде із середи по західних областях особливо північних», — пояснює Наталія Птуха з Укргідрометцентру.

Ці екстремальні погодні явища викликані активними літніми фронтами та циклонами, які є типовими для цього сезону, але стають все більш небезпечними. Такі конвективні явища, у тому числі грози та торнадо, виникають при зіткненні теплих повітряних мас із холодними в областях низького тиску.

Негода в Україні
Негода в Україні

«Особливо в денний час ми маємо інтенсивний прогрів поверхні, відповідно посилюються висхідні рухи, тобто повітря прогрівається, піднімається вгору і це дає розвиток і стимул для такого потужного утворення конвективних хмар, таких купових хмар», — додає Птуха.

Також кліматолог Віра Балабух підтверджує, що влітку нерідкі зливи, шквали, град і смерчі, але їх зростаюча інтенсивність викликає тривогу, що зростає, через зміну клімату.

«Ми спостерігаємо, що інтенсивність конвективних процесів зростає. Це пов'язано зі збільшенням температури, яка призводить до того, що хмари, які у нас зараз утворюються, можуть утворюватися значно потужніше, ніж раніше. І потужність такої хмари може збільшуватись на 1-2 км і навіть більше», — каже Балабух, завідувач кафедри прикладної метеорології та кліматології Українського метеорологічного інституту.

Також експерти прогнозують збільшення небезпечних метеорологічних явищ протягом року.

«Температура повітря у нас і надалі зростає. Відповідно інтенсивність конвективних явищ може посилюватись. Кількість блискавок може бути на 30-40% більшою, ніж ми спостерігаємо зараз», - попереджають вони.

Синоптики радять залишатися вдома під час гроз та ураганів, уникати укриттів під деревами та утримуватись від використання смартфонів під час таких явищ.

Нагадаємо, ось вона – гірка правда! Життя вже не буде колишнім – дикі відключення світла триватимуть роками

Раніше «Українці» писали, хитрість зі стрілками на городі: що треба зробити, щоб урожай часнику вас здивував

Як повідомляли «Українці», нам уже потрібно збирати сухарі: основний продукт стане майже "недоступним"