Три роки тому китайські підприємці запустили онлайн-платформу TikTok, де користувачі викладають короткі 11-секундні відео. Сервіс стрімко набрав понад півмільярдну аудиторію по всьому світу. Туди зайшли великі рекламодавці, а за ними слідом і політики. Повідомляє телеканал "Наш"

Спочатку тренд підхопили іноземні політики. Популярний приклад - демократ Берні Сандерс, на сторінці якого знімалася молодь, котра простими словами пояснювала, що таке соціалізм, який він сповідує. Зокрема, агітували за кандидата. Проте Сандерса це не врятувало. На праймеріз він програв Джо Байдену.

Нещодавно свій дебютний ролик опублікувала кандидат в депутати від "Слуги Народу" Ірина Верещук. Це була відповідь на тролінг кандидата в мери міста Віталія Кличка. Раніше Кличко дорікнув Ірині, що парасольку необхідно використовувати за призначенням.

Чинний мер Києва був першим серед українських політиків, хто почав креативити у TikTok. Танці з лялькою під Jingle Bells чи у вишиванці - один з найпопулярніших роликів, де Кличко сам собі перукар. Коли ідеї чи свята закінчуються, Віталій Володимирович бере кілька живих фото, кілька рухів бровами та трендову музику.

Олег Ляшко зі старту показав, хто у платформі хазяїн і ввірвався до TikTok зі словами "Ну що, скотиняки, не ждали? А я тут".

Зокрема, нардеп від "Європейської солідарності" Олексій Гончаренко поінформував, скільки коштує поїсти у столовій Верховної Ради.

Де-юре у TikTok політична агітація заборонена, але в Україні це ніяк не регулюється. Ним вже користуються понад 3 мільйони українців.