Липень розпочався з аномальної спеки на більшій частині території України, спричиненої повітряними масами з Близького Сходу та Центральної Азії у поєднанні з підвищеним атмосферним тиском.

Відомий синоптик, кандидат географічних наук Ігор Кібальчич розповів "Телеграфу" про це погодне явище. Він зазначив, що денні максимальні температури сягнули +36...+38°С, а в деяких районах Луганської області - до +40°С.

У той час як на більшій частині України спостерігається сильна спека, у західних регіонах спостерігається прохолодніша погода з проливними дощами та грозами через атмосферні фронти з Центральної Європи. Очікується, що ця тенденція збережеться, при цьому на заході збережуться комфортніші погодні умови з періодичними грозами, що іноді супроводжуються шквалами та градом. Незважаючи на це, середня температура в цих регіонах все одно залишиться вищою за норму.

У другій декаді липня очікується збереження сильної спеки, особливо у центральних, південних та східних регіонах. Південно-східні та східні вітри продовжать приносити гарячі повітряні маси з Центральної Азії, що призведе до подальшої посухи та підвищення ризику пожеж у степовій та лісостеповій зонах, особливо у районах бойових дій.

Спека
Спека

З 11 по 14 липня у всій країні очікується сильна спека. Нічна температура становитиме +17...+23°C, у південних регіонах та прибережних районах досягне +22...+26°C. Денна температура підніметься до +33...+38°C, а деяких південних районах - до +40°C.

З 15 по 20 липня у центральних, південних та східних регіонах концентруються максимальні температури, денні максимуми досягають +37...+42°C, що потенційно може встановити нові рекорди.

Прогноз також зазначає, що повітряна маса матиме низьку вологість, що призведе до мінімальної кількості опадів на більшій частині території України. Проте прохолодніше повітря з Атлантики принесе деяке полегшення західним і північним регіонам, знизивши температуру до +27...+32°С. У цих районах будуть періодично йти дощі, але загальна кількість опадів залишиться нижчою за норму.

Враховуючи очікувані погодні умови, Ігор Кібальчич радить бути обережним при тривалому перебування на сонці. Мешканцям слід уникати перегріву, зневоднення та поводитися з вогнем з особливою обережністю. Вкрай важливо не викидати недопалки або скляні пляшки на узбіччях доріг, оскільки вони можуть легко спалахнути і стати причиною пожежі.

Нагадаємо, українців збираються остаточно "добити" разом з економікою країни: "Цвях у труну"

Раніше «Українці» писали, як вибрати солодкий, стиглий та смачний кавун: секрети, щоб не проклинати все на світі

Як повідомляли «Українці», врятуйте врожай від спеки у +40: як правильно поливати город для рекордного збору