Міністр іноземних справ Дмитро Кулеба розповів про пошук співробітників в центральний апарат МЗС. Кандидати мають відповідати критеріям трьох "П" - порядність, патріотизм, професіоналізм.

"Ми робимо черговий безпрецедентний крок. Вперше оголошуємо відкритий конкурс на таку велику кількість вакансій - 31 посаду всіх рівнів в центральному апараті міністерства. Для порівняння: раніше було максимум 10-15 конкурсів на рік, і тільки в закордонних дипустановах", - написав Кулеба в Фейсбуці.

Пост у Фейсбук Дмитра Кулеби
Пост у Фейсбук Дмитра Кулеби
Пост у Фейсбук Дмитра Кулеби

За словами міністра, у відкритих конкурсах можуть брати участь як чинні дипломати, так і "люди з вулиці". Молодих спеціалістів без досвіду теж обіцяють розглянути - головне бути порядними та патріотами. Заявки приймаються з 29 вересня по 1 жовтня - лише три дні.

"КП в Україні" проаналізувала 10 вакансій, які опублікували на сайті МЗС на момент написання новини. Кваліфіковані вимоги в більшості випадків однакові - ступінь магістра за напрямом міжнародні відносини / міжнародне право / право, країнознавство / філологія. Досвід роботи на посадах державної служби категорій "Б" або "В", в органах місцевого самоврядування або на керівних посадах підприємств не менше двох років. Також претендент повинен вільно володіти державною мовою і знати закони.

Серед вимог до компетентності, крім стандартної роботи на результат і вміння аналізувати, є і кілька специфічних. Наприклад, кандидати повинні вміти оцінювати гендерний вплив при формуванні, впровадженні та аналізі державної політики та залучати впливові сторони.

У більшості вакансій вказана зарплата в 13600 + надбавки та премії. На посаді гендиректора директорату розвитку дипломатичної служби пропонують 19900 гривень в місяць. Найнижча зарплата у державного експерта експертної групи з питань розвитку економічної дипломатії - 10600 гривень.