Останніми днями через аномальну спеку українці сидять без світла дуже довго. У деяких областях кількість годин без світла сягає 16 годин на добу.

При цьому часто буває, що світла нат 6-9 годин підряд. Звичайно ж, українці звернули увагу, що так страждають не всі регіони, тому почали звертатися зі скаргами.

Відключення світла в Україні, фото з вільних джерел
Відключення світла в Україні, фото з вільних джерел

Державна інспекція енергетичного нагляду України планує провести ретельну перевірку застосування операторами системи розподілу (обленерго) графіків погодинних відключень та справедливого розподілу електроенергії у регіонах. Про це повідомив голова Держенергонагляду Руслан Слободян в ефірі телемарафону "Єдині новини".

"Держенергонагляд тримає на постійному контролі питання застосування графіків погодинних відключень. Ми уважно відстежуємо потік звернень громадян щодо несправедливого розподілу. І вже бачимо кілька областей, де, очевидно, найближчим часом відбудеться поглиблена перевірка. На місцях вивчатиметься, як саме оператор системи розподілу дотримувався принципу соціальної справедливості при розподілі електроенергії" , - зазначив Руслан Слободян.

Відключення світла, фото з вільних джерел
Відключення світла, фото з вільних джерел

За словами глави відомства, зараз Дніпропетровська область лідирує за кількістю скарг. Ймовірно, поглиблена перевірка розпочнеться саме із цього регіону, після чого пройде ще у 5-6 областях.

Слободян пояснив, що графіків погодинних відключень можуть не дотримуватися через те, що на стабілізаційні відключення накладаються аварійні, спричинені, зокрема, спекою.

Нагадаємо, як довго і часто будуть відключення світла Україною: в "Укренерго" дали прогноз.

Раніше ми повідомляли, що незабаром стане легше: відключення світла будуть набагато рідше – коли очікувати поліпшення ситуації.