В Україні в другому кварталі 2020 року громадяни стали набагато менше витрачати грошей на одяг і їжу, зате набагато більше - на алкоголь та сигарети.

Про це повідомляє ТСН.

У першому кварталі 2020 року в загальній сумі на одяг, їжу і розваги українці витратили 73 млрд гривень, у другому - тільки 65 млрд, близько 50% з яких пішло на придбання їжі.

"Для того, щоб ми зрозуміли, наскільки це багато, дивіться: американці витрачають близько 8%, європейські сім'ї витрачають від 12 до 18%, в Білорусі - 36%, а українці - 48%", - прокоментував ситуацію експерт ринку харчових продуктів Олег Пендзин.

Це найвище зростання за останні п'ять років. Експерт вважає, що причина - у зменшенні доходів населення. За даними Національного банку України, за період карантину українці зняли з депозитів до 60 млрд грн.

"Разом з тим, загальний відсоток витрат на алкоголь складає близько 5-6%. Це середня така цифра. До речі, і в Європі під час карантину витрати на алкоголь також збільшилися на стільки ж", - говорить Пендзин.

У Державній службі статистики запевняють, що боятися нічого не потрібно, та й взагалі все в межах норми.

"Витрачати стали менше на 12%. Чому стали говорити про більше? Поясню на пальцях: це споживчий кошик - витрати на алкоголь, на комунальні послуги, на одяг. Ми стали споживати менше алкоголю і тютюну, ми стали набагато менше споживати, ніж в першому кварталі комунальних послуг. І тут одяг набагато більше впала. Так, якщо у нас споживання алкоголю було 30%, стало 50% умовно ", - говорить радник керівника Держстату Вадим Піщейко.

Відповідальності за власне здоров'я і фінанси з українців це не знімає. А психологічно малює і зовсім непривабливу картину, кажуть психологи.

"І карантинні обмеження, і страх, і обурення тим, що вірус такий складний ходить, все це фактори стресу. А як ми реагуємо на нього, щоб опанувати ним, на жаль, люди вибирають найпростіший спосіб - вживати алкоголь. Але це тільки тимчасове полегшення, яке, по суті, тільки послаблює організм ", - пояснив соціальний психолог Володимир Савінов.