Професійне свято вчителя в Україні не має певної дати, традиційно воно відмічається першої неділі жовтня. Цього року свято припадає на 4 жовтня.

Оскільки неділя є вихідним днем, традиційно вітати педагогів у школах будуть у п'ятницю, 2 жовтня.

Історія становлення свята Дня вчителя

Рішення святкувати День Вчителя народилася ще в XIX столітті – в різних країнах урочистість присвячували видатним педагогам чи історичним подіям галузі.

У пострадянських країнах День вчителя стали відзначати в 1965 році. Постановою президії Верховної Ради СРСР 1980 року "Про святкові та пам'ятні дати" свято було призначено на першу неділю жовтня.

За рішенням ЮНЕСКО Всесвітній день вчителів з 1994 року відзначають 5 жовтня. Цю дату святкування перейняли кілька "пострадянських країн", таких як, Азербайджан, Киргизстан та Вірменія. При цьому в Україні, Білорусі, Казахстані та Латвії День учителя продовжують відзначати за "радянською традицією" в першу неділю жовтня.

День вчителя 2020
День вчителя 2020

Традиції Дня вчителя

У школах, як правило, активно готуються зустріти День учителя. Діти малюють листівки, стінгазети, вчать вірші, репетирують концерти до свята.

Вчителів у свято вітають теплими словами подяки, квітами, подарунками. Також існує традиція організовувати День самоврядування, коли старшокласники самостійно проводять уроки в молодших класах, даючи можливість вчителям відпочити.

У багатьох школах цей день є скороченим, а після уроків проводяться концерти.