У зв'язку з останніми подіями, які накривають протягом 2020 року, людям доведеться змиритися з новими правилами повсякденному житті та новою реальністю. Так стало відомо, які ще зміни всіх очікують найближчим часом. Про це повідомляє Telegram-канал.

22 вересня 2020 року фракція «Слуга народу» подала на розгляд законопроєкт під номером 4142 «Про систему суспільного здоров'я». Так в проєкті сказано, що встановленням карантину на території України повинен займатися безпосередньо Кабмін. Для встановлення обмежень, головний санітарний лікар країни повинен надати заяви в МОЗ, яке і буде ставити питання перед вищим органом виконавчої влади.

Відзначимо, що в результаті може виникнути проблема порушення прав людини й надання готельних зобов'язань. Адже в разі посилення карантинних заходів, підприємства і різні служби повинні надати місцевій владі свої транспортні засоби та нерухомість для противірусної обробки.

Закон про карантин
Закон про карантин

Крім цього, в законі зазначено про обов'язкову вакцинацію українців від таких хвороб, як кір, туберкульоз, вірусний гепатит групи В, дифтерія, паротит, краснуха, поліомієліт, кашлюк, пневмокок і гемофільна інфекція. Зобов'язання також має на увазі й для дітей, адже без наявності даних щеплень вони не мають права відвідувати освітні установи та оздоровчі комплекси. Також в проєкті повідомляється про чергових та позачергових медичних оглядів для співробітників певної госпдіяльності.

Відзначимо, що даний законопроєкт є досить спірним. Адже Україна є демократичною країною. Виходячи з законопроєкт, порушників чекатиме штраф за невиконання обов'язків.