Підозрюваним у зґвалтуванні та розбещенні щонайменше одинадцяти дівчаток у Львові виявився "християнський проповідник" та керівник благодійної організації. Їм був організований табір, де протягом багатьох років і задовольнялися злочинні бажання, а батьки беззаперечно довіряли "святій людині".

Нові факти про підозрюваного повідомляє "Обозреватель".

15 років пекла для дітей

Про жахливу ситуацію стало відомо наприкінці вересня, коли пресслужба Головного управління Національної поліції у Львівській області повідомила, що керівник неофіційного молодіжного табору ще з 2005 року ґвалтував дівчаток 11-14 років.

Співробітники різних підрозділів поліції Львівщини виконали колосальну роботу. Були встановлені деякі жертви зловмисника, зараз - молоді жінки. Але в той час вони ще були дітьми, адже перші підтверджені факти розбещення і зґвалтування були у 2005 році.

"Багато з дівчат неохоче згадували минулі події - і їх можна зрозуміти. Однак правоохоронці, завдяки кропіткій та злагодженій роботі, зібрали доказову базу, достатню для того, щоб ми могли оголосити зловмиснику підозру у скоєнні 11 злочинів", – повідомляє начальник поліції Львівської області Василь Віконський.

Як стало відомо, кримінальне провадження почали в грудні 2019 року, і поліцейські виконали дійсно величезну роботу по збору доказів, пошуку жертв і свідків.

Довіряли, як собі

Як стало відомо підозрюваним виявився 45-річний львів'янин Роман Московченко.

Показово законослухняний і дуже побожний. Він активно спілкувався зі священнослужителями, періодично і сам представлявся християнським проповідником. Не маючи своїх дітей, весь час обходив чужих.

На Львівщині проповідник 15 років ґвалтував дівчаток
На Львівщині проповідник 15 років ґвалтував дівчаток

Як розповіла тітка однієї з постраждалих, йому безмірно довіряли та називали "святою людиною".

"Розумієте, найстрашніше, що батьки самі віддавали йому дітей! Вони були впевнені в його порядності, моральних якостях. Ставилися, як до вчителя і священика. Ніхто й подумати не міг, що таке станеться! Діти молилися з ним, а він їх ґвалтував", – розповіла вражена жінка.

За інформацією джерел у поліції, кожній маленькій жертві педофіл "приділяв" багато часу: ґвалтував і розбещував протягом двох - трьох років.

Забути, як страшний сон

Неофіційно правоохоронці розповіли, що жертв, на їхню думку, набагато більше. Розслідування таких злочинів завжди ускладнюється віком постраждалих. Найчастіше батьки намагаються захистити дітей від нового стресу, та й самі відмовляються давати свідчення.

В цьому випадку вдалося зупинити педофіла, тому, що підросла жертва сама звернулася в поліцію – інакше він міг продовжувати ламати долі дітей.

За словами поліцейських, вдома у Московченка виявлені неспростовні докази його провини.

Роман Московченко
Роман Московченко

Чоловіку повідомили про підозру у вчиненні кримінальних злочинів, передбачених ч.1 та ч. 2 ст. 156 (розбещення неповнолітніх), ч. 4 ст. 152 (зґвалтування особи, яка не досягла чотирнадцяти років, незалежно від її добровільної згоди) та ч. 1 ст. 155 (статеві зносини з особою, яка не досягла шістнадцятирічного віку) КК України. Педофілу загрожує до 15 років позбавлення волі.

Однак, за даними джерел, Московченко завчасно "сховався" в психіатричній клініці. Мабуть, панікуючи від перспективи опинитися в справжній в'язниці.