Громадянам України не загрожує скасування безвізового режиму з Євросоюзом. Лист європейських депутатів голові фракції Слуга народу Давиду Арахамії про скасування права вільного в'їзду в Європу окремим політикам і чиновникам позбавлений конкретики і відображає їх особисту точку зору.

Про це заявила заступник голови фракції Слуга народу Євгенія Кравчук у коментарі виданню РБК-Україна.

Давид Арахамія
Давид Арахамія

Парламентарій висловила впевненість, що питання безвізового режиму України з Євросоюзом не ставиться під сумнів. До того ж реалізація такого рішення вкрай проблематична.

"Ми (на фракції) не обговорювали це питання. Для себе я зрозуміла точно, що безвіз в цілому для українців залишається, буде, ніхто не збирається скасовувати. Це дуже складна процедура, яку ми пройшли для того, щоб отримати це, і тому це дуже складно скасувати", - вважає Кравчук.

Петро Порошенко
Петро Порошенко

Крім того, політик акцентувала увагу на тому, що європейські депутати так і не назвали прізвищ українських державних діячів або олігархів, яким можуть обмежити в'їзд до країн Євросоюзу. До того ж їх заява не є офіційною.

"Ці троє європарламентарів прізвища не назвали, тому здогадуватися ми не будемо. У Європарламенті в принципі підтвердили, що це їхня особиста думка, там три прізвища, три підписи, це не є якоюсь офіційною позицією європарламентарів в цілому",-підкреслила Кравчук.

Безвізовий режим України та Євросоюзу

Представник Європейського Парламенту та Європейської ради погодили візову лібералізацію з Україною 28 Лютого 2017 року.

6 квітня 2017 році дане рішення підтримав Європарламент. Через місяць документ був схвалений Радою ЄС.

Угода про безвізовий режим України та ЄС було підписано 17 травня в Страсбурзі. У червні українці отримали можливість вільно подорожувати Європою. Громадянам України доступні поїздки на територію 30 європейських держав терміном на 90 днів з паузою на 180 днів.

Безвізовий режим працює тільки для подорожей і не дає право на роботу в країнах ЄС.

Раніше троє впливових депутатів Європарламенту-Міхаель Галер, Віола фон Крамер і Раса Юкнявічене – написали голові фракції Слуга народу Давиду Арахамії лист про те, що існує ризик втрати Україною безвізу з Євросоюзом. Також вони вказали, що Брюссель має право відмовляти в безвізових поїздках деяким олігархам і політикам, які зловживають своїм правом на вільний перетин європейських кордонів.