Сьогодні до нашої країни завітав поки що найкращий на найпривітніший наш сусід - Президент Польші Анджей Дуда.

Про це він зокрема повідомив у своєму Twitter.

"Сьогоднішній візит до нашого сусіда України особливо важливий. В період пандемії багато господарських секторів залежать від налагодження ще кращої міжнародної співпраці і прийняття конкретних рішень. Зв'язки між Польшею та Україною дуже міцні і разом працюємо заради ще більшого їх посилення", - написав Анджей Дуда чистою українською мовою.

Для України візит західного сусіда багато значить, так як Польша являється стратегічним партнером нашої держави.

Та й шо говорити - багато українців не знаходячи роботу на Батьківщині вимушені їхати на заробітки до Польші. Тож піклуватися про забезпечення прав українців за кордоном - один з пріорітетів нашої держави.

Українці у Twitter радо привітали президента сусідньої держави. А от поляки, яких, звісно у Анджея Дуди більшість, дорікнули йому за не використання державної мови.

Володимир Зеленський та Анджей Дуда
Володимир Зеленський та Анджей Дуда

"A Prezydent RP nie mógłby pisać po polsku? Bronkiem chyba nie jest... ortografa nie walnie", - пише Kamil Królak.

"Це такий твіт на прохання Зеленського? Чи ваша власна ініціатива? Бо я якось сумніваюся, що громадяни України слідкують за польським президентом", - пише Lika Bella.

Інші ж глузують зі своїх побратимів.

"Анджей розмовляє іноземними. Терміново кличте екзорциста! Нарешті, з’ясувалась причина дивних твітів останніх кількох днів", - іронізує Anna nieMaria.

Варто зазначити, що поляки дуже жваво реагують на такі жести свого президента, хоч і не всі підтримують його політику.

Анджей Дуда
Анджей Дуда

У понеділок Анджей Дуда зустрінеться в Києві з президентом Володимиром Зеленським. Під час зустрічі вони обговорять економічну співпрацю двох країн, розвиток інфраструктури і підпишуть кілька угод.

Також інсайдери телеграм-каналу Легітимний повідомляють, що на зустрічі Президента України Володимира Зеленського та Президента Польщі Дуди буде обговорюватися ситуація, яка зараз склалася в Білорусі.

Анджей Дуда
Анджей Дуда

Зараз обговорюється варіант можливого загального політичного заяви по ситуації в Мінську.

Попередня інформація про теми, які обговорять Президенти України і Польщі підтверджується - повідомляє телеграм-канал.

Офіс Президента сьогодні офіційно повідомив, що Зеленський і Дуда обговорять тему портів Одеси та Гданська, піднімуться економічні питання, буде підписано низку двосторонніх угод, що стосуються розвитку морської інфраструктури, а також обговорюватимуть кейси історичного минулого.