Голова фінансового комітету Ради, нардеп від "Слуги народу" Данило Гетманцев запропонував збільшити у два рази виплати при народженні дитини.

Про це він повідомив в інтерв'ю УНІАН.

Він зазначив, що запропонував істотно переглянути програму виплат при народженні дитини.

"У 2013 році (на жаль, ми за багатьма параметрами від цього року відстаємо – війна зробила свою справу) за першу дитину виплачувалося 30 тисяч гривень, за другу – 60 тисяч, за третю – 120 тисяч. Це було при курсі гривні-8 за долар. А потім суму зрівняли до трохи понад 40 тисяч. Я запропонував виплати: за першу дитину – 100 тисяч, другого – 200 тисяч, третього-300 тисяч. Хочу зауважити, що озвучені пропозиції до проєкту бюджету повністю збалансовані з урахуванням згаданого резерву", – пояснив Гетманцев.

Він додав, що незважаючи примарні величезними суми, за фактом вони все одно менше, ніж були у 2013 році з урахуванням нинішнього курсу гривні.

"І коштувати це буде бюджету всього лише 6 мільярдів гривень. Пропоную ці гроші взяти з доходів від грального бізнесу. Чомусь Мінфін "забув" у бюджеті їх виписати. Ми з такою кров'ю приймали закон про легалізацію грального бізнесу, нас нещадно критикували, а в бюджеті від нього доходів немає. Де вони? Ми ставили це пряме питання на нараді в комітеті", – сказав голова фінансового комітету.

Гетманцев зазначив, що на заперечення до проєкту держбюджету в Міністерстві фінансів не відреагували.