Незважаючи ні на що територія, яка була закрита через аварію на ЧАЕС, продовжує вабити мисливців за благами природи, які там, в умовах відсутності доступу, і правда незаймані. Як повідомляє пресцентр Нацполіції, поліція спіймала в зоні відчуження грибників, які намагалися вивезти 60 кг "фонить" радіацією грибів.

Так, під час патрулювання території Зони відчуження, співробітники поліції виявили там трьох чоловіків, які збиралися вивести за територію зони свій "улов". Само собою, про належний дозвіл і необхідність проведення дозиметричного контролю для продуктів, що вивозяться із зони радіоактивного забруднення, "грибники" не знали.

Чорнобильські грибники
Чорнобильські грибники

Трьох грибників виявили у відселених селах Росоха і ясен, ще один був виявлений прямо в лісі. Всі троє проживають на території Київської області, на забруднену територію вони потрапили незаконно, для збору грибів.

Як відомо, гриби належать до продуктів, які більше за інших схильні до накопичення радіації.

Радіоактивні гриби
Радіоактивні гриби

На всіх затриманих відкриті кримінальні провадження за ст. 267-1, що передбачає відповідальність за порушення режиму радіаційної безпеки. Порушникам загрожують штрафи в розмірі 50-80 неоподатковуваних мінімумів, а також обмеження або позбавлення волі на 1-3 роки.