Підвищення прожиткового мінімуму з 1 липня не привело до підвищення розміру соцвиплат всім пенсіонерам.

Як повідомляє «Пенсійний кур'єр», для частини пенсіонерів розмір виплат навпаки зменшився.

Відзначається, що подібні зміни пов'язані з тим, що перерахунок для працюючих пенсіонерів або пенсіонерів-підприємців в законодавстві не передбачено.

При проведенні перерахунку пенсійних виплат одержувачу пенсії повідомляють про те, що в разі працевлаштування він зобов'язаний повідомити про це в Пенсійний фонд.

Якщо ж пенсіонер спробує приховати зміни і не повідомить про них в ПФ, а при звірці про них стане відомо Фонду, то одержувача пенсії можуть оштрафувати.

Також пенсіонерам до досягнення пенсійного віку за кілька місяців до виходу на пенсію звернутися до ПФУ для попередньої експертизи документів юристами, оскільки іноді зустрічаються помилки.

Найчастіше трапляються помилки в оформленні трудових книжок, довідок про стаж або неточності в індивідуальних відомостях в системі персоніфікованого обліку.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в ПФУ пояснили, що впливає на розмір пенсії і що враховується при її розрахунку.

Також повідомлялося, що українцям роз'яснили, що потрібно для того, щоб отримувати високу пенсію, адже страховий стаж необхідний лише для безпосереднього виходу на пенсію і права отримувати гроші від держави.