Російські окупанти поглумилися над тілом загиблого біля Зайцевого військового медика Миколи Іліна.

Про це заявляє редакція "Укрінформу" на підставі наявних у її розпорядженні фотографій тіла загиблого.

"Зняті знімки переданого окупантами тіла настільки жахливі, що їх не можна дивитися і, тим більше, публікувати. З незрозумілих причин воно було розпороте від таза до шиї, після чого грубо зшите. Також тіло не зберігалося в морзі, через що було вкрите великими трупними плямами", - повідомляє "Укрінформ".

Раніше на контрольованих окупантами інформаційних ресурсах також публікувалося відео, на якому видно, що в голові загиблого стирчить ніж.

Микола Ілін - уродженець Білорусі, громадянин Естонії. З 2018 року захищав Україну на Донбасі.

Ілін загинув біля Зайцевого 13 липня під час спроби забрати тіло загиблого бійця. Тіло Іліна було передано українській стороні 17 липня.

Прощання з Миколою Іліна відбудеться 22 липня о 10 годині ранку в соборі св. Олександра на вул. Костьольній у Києві. О 13 годині на Байковому кладовищі відбудеться кремація тіла медика.

"Герої вмирають. І вмирають першими", - білорус згадав загиблого морпіха ЗСУ-білоруса Миколу ІлінаБілорус Олександр Отрощенко, який знав загиблого на Донбасі військового медика Миколу Іліна, присвятив йому пост у фейсбуці.

"Востаннє я його бачив 22 березня 2006 року, здається. Він уже кілька ночей до того моменту провів в наметовому таборі на Майдані Калиновського в Мінську. Він попросив його сфотографувати і показати йому фотографію, тому що вже кілька ночей не міг поголитися, прийняти душ і просто подивитися в дзеркало. Звичайно ж, та фотографія сто разів загубилася після численних переїздів та обшуків з вилученнями ...

Ми не були друзями, і він часто дратував мене своєю балакучістю і прагненням висловити свою думку про все. Але після кожної зустрічі залишалося непередаване відчуття. Це була чиста, чесна і дуже світла людина. Ніколи для себе нічого не вимагав, і завжди був там, де проходить лінія боротьби добра і зла. Це дуже натурально для нього було. Я не знав навіть, що він був на війні в Україні, але нітрохи не був цим здивований. Як і тим фактом, що він загинув, виносячи незнайомих людей з поля бою в чужій країні.

Спи спокійно, брате. Мені дуже погано від того, що його більше немає. І страшно подумати, що зараз відчувають його близькі люди. У світі стало на одну світлу людину менше. Щодня стає. Хочеться заридати й запитати, нахріна він туди поперся, але знаю, що він не міг інакше. Герої, на жаль, вмирають. І вмирають першими. Ми ж мусимо продовжувати жити. І жити так, щоб Колі не було за нас соромно", - написав Отрощенко.