Народні депутати України схвалили законопроект "Про основи молодіжної політики", який передбачає зниження віку молоді.

Про це повідомляють Українці з посиланням на прес-службу Верховної Ради.

Чинне законодавство встановлює широкі вікові рамки (від 14 до 35 років), що призводить до розпорошення обмежених ресурсів на вирішення питань значно кількості груп молоді різного віку.

Як повідомляє видання, новий закон буде направлений на роботу з такими групами молоді:

- школярі від 14 до 17 років;

- молоді люди, які здобули освіту в навчальних закладах I-IV рівнів акредитації від 18 до 24 років;

- працююча молодь у віці від 25 до 29 років.

Раніше повідомлялося, Харківська поліція затримала можливого спільника чоловіка, який захопив заручників в Луцьку.

Президент організаційного комітету «Токіо 2020» Есіро Морі заявив про те, що ключовим фактором при прийнятті рішення про проведення Олімпійських ігор та Паралімпійських ігор у 2021 році стане успішна розробка вакцин проти коронавирусной інфекції.

Верховний лідер Ірану аятолла Алі Хаменеї заявив про те, що країна помститься за смерть командувача підрозділом «Корпусу вартових ісламської революції» Касема Сулеймані внаслідок атаки безпілотників США.

В Україні планують підвищити розмір мінімальної заробітної плати до 5 тисяч гривень.

Про це заявив міністр фінансів Сергій Марченко.

За його словами, вже в поточному році мінімальну зарплату підвищать з 4723 до 5000 гривень.

«З цього року: зростання мінімальної заробітної плати (МЗП) прорахований, і ми готові до підвищення до 5 тисяч гривень. Ресурс є і доцільність також. Це нам дозволить частково покрити дефіцит Пенсійного фонду і прискорити деякі процеси в економіці. 5 тисяч гривень для нас підйомна історія », - сказав Марченко.

Міністр уточнив, що ресурс для підвищення МЗП в 2021 році до 6-6,5 тис. Грн все ще шукають.

«Що стосується підвищення до 6-6,5 тисячі в 2021 році, то це завдання вже поставлено, і ми зараз виходимо з необхідності при формуванні бюджету на 2021-й знайти ресурс для її виконання. І макропрогноз ми будуємо з урахуванням того, що нам треба підвищувати МЗП до 6-6,5 тисячі гривень », - зазначив міністр.

Він підкреслив, що підвищувати мінімальну зарплату потрібно, однак спочатку варто прорахувати майбутні витрати і вплив на бюджет і економіку країни.

«Звичайно, це вплине на економічну динаміку, на фонд оплати праці, на інфляцію. Але на сьогоднішній день я не можу вам сказати в цілому про ефект від цього кроку. Тому що тут, з точки зору балансу бюджету, вигоду отримують місцеві бюджети (бо в них осідає більша частина ПДФО) і Пенсійний фонд, а державний бюджет виграє тільки частково, тому що бюджетна сфера істотно виросте. І тут питання, яким чином ми це будемо вводити. Чи будемо ми перший тарифний розряд підвищувати, в якому обсязі? Була дискусія буквально минулого тижня про макропоказники, про тарифну сітку. Тому ми поки вважаємо », - підсумував Марченко.