Відома українська акторка, журналістка та телеведуча Яніна Соколова, закликала російськомовних українців переходити в побуті на українську.

Про це журналістка та телеведуча пише на своїй сторінці у мережі Фейсбук.

Яніна Соколова
Яніна Соколова

"Мої діти Мирон і Микола – діти русифікованої мами. При цьому ми зробили так, що вони виросли у тотально україномовному середовищі. І повірте мені, їхній мамі, яка почала, говорити українською у 25, україномовні діти – це економія бюджету на оборонку у майбутньому. Діти, які говорять і думають українською ніколи не матимуть сумніву ким вони є і ніколи не виростуть Колесніченками чи Медвечуками. У них на підкорці базові національні цінності і їх навряд може змінити оточення у школі, дворі чи садку. Це стає незамінною платою у мізках", - пише Яніна Соколова.

Також, журналістка наголошує, що українська мова у побуті - це інвестиції у майбутню безпеку.

"Мова – це щит і меч. Це фактор національної безпеки. І путівка у спокійне майбутнє. Мені сумно, що ми змушені про очевидне говорити у 2020. Але новини погані. Частка російськоі на ТБ – 47%, говорять нею 35%. І якщо у 2018 ми мали оптимістичний прогнози щодо розвитку української то зараз – ніт. Дорогі російськомовні українці. Я знаю, що це психологічно складно, але складно лише перші 21 день. Спробуйте ;) Перейдіть на українську у побуті, з дітьми, в магазині, транспорті, на роботі і ви побачите як зміниться Ваш світогляд", - додає Яніна Соколова.

Яніна Соколова
Яніна Соколова

Телеведуча додає, що це тільки здається складним. Насправді, усе дуже просто.

"Спочатку буде важко, вам будуть говорити: нє випєндрівайся, а потім Ви звикнете і будете відчувати дискомфорт, переходячи на російську. Зрештою протест – це нова енергія. З днем української мови та писемності, українці! Хай Вашій щелепі ніколи не буде дискомфортно від солов’їної. Вона того варта", - закликає Яніна Соколова.