Євген Комаровський - відомий на всю країну лікар-помічник. Порадами знаменитого педіатра українці користуються як для свого лікування, так і для лікування своїх дітей. Коли світ накрило коронавірусне жахіття Комаровський продовжив давати цінні поради для жителів України. В останньому своєму відео відомий педіатр розповів про лікуванння китайської зарази за допомогою антибіотиків.

Як передає портал Українці, про це доктор Комаровський розповів на своєю Youtube-каналі.

Педіатр повідомив, що антибіотики не можуть вилікувати пневмонію, якщо її викликає вірус: найважливіше правило для успішного одужання - допомогти організму самостійно впоратися з хворобою.

Також Комаровський особливо відзначив, що у разі вірусної пневмонії, призначенні антибіотики не допоможуть уникнути ускладнень.

Євген Комаровський
Євген Комаровський

"Антибіотики, що призначаються в разі вірусних інфекцій, зазвичай, не зменшують, а збільшують ймовірність ускладнень", повідомив педіатр.

Через всі ці фактори Комаровський відповів на запитання питання: "Якщо антибіотики не діють на вірусну пневмонію, як же тоді її лікувати?"

Лікар нагадав, що лікування вірусних інфекцій принципово відрізняється від лікування бактеріальних, саме у випадку останнього призначають антибіотики.

За словами лікара-педіатра існує вкрай обмежена кількість противірусних препаратів, які можна застосовувати у разі вірусних інфекцій.

"Є один-два препарати, які діють на вірус грипу, є препарати, що діють на вірус герпесу, на вірус імунодефіциту людини, вірус гепатиту С. Але для більшості вірусних інфекцій препарату, який придушував би розмноження вірусу, не придумали", зазначив Євген Комаровський.

Немає їх і стосовно до китайського віруса.

"Деякі препарати, наприклад, той же ремдесивір, продемонстрували вкрай помірну активність, і вони не рекомендуються для всіх підряд. Це дуже дорого і зазвичай не має жодного сенсу", розповів педіатр.

Лікар повідомив, що якщо людина підхопила вірусну інфекцію, її головне завдання - допомогти організму самостійно впоратися з хворобою, сказав Комаровський.

"Що важливо в разі коронавірусу? Не допустити дефіциту кисню, забезпечити нормальний повітрообмін, не допустити дефіциту рідини в організмі, енергетичної недостатності – пити іноді не просто рідину, а рідину солодку або капати розчини глюкози. Як з'ясувалося, під час коронавірусу дуже суттєвий момент – це порушення згортання крові, тому вводять препарати, на це спрямовані, виявляють ускладнення з боку серцево-судинної системи або з боку нирок і своєчасно на це впливають. Але з вірусом ми нічого зробити не можемо", зазначив відомий український лікар.

Нагадаємо, що доктор Комаровський пояснив, чому не всі хворіють ковідом.

Раніше Українці повідомляли, що лікар Комаровський дав рецепт народного антисептика, який можна зробити власноруч.

Також ми повідомляли, що педіатр Комаровський розповів, як захистити школярів від інфекції.