В Україні наразі немає жодної дати щодо введення більш жорсткого карантину, це план Б на випадок, якщо не спрацює карантин вихідного дня.

Як передає портал Українці, про цю інформацію заявив 21 листопада прем’єр-міністр України Денис Шмигаль у Facebook.

Згідно з його словами, на попередніх вихідних люди обмежили мобільність, що знизило ймовірність зараження.

"Хочу ще раз наголосити: жодної дати щодо введення більш жорсткого карантину зараз немає", - повідомив Шмигаль

"Стосовно введення більш жорсткого карантину. Цей план дійсно розробляється, але — це план Б, якщо не спрацює карантин вихідного дня. Ми почали публічне обговорення цього плану Б, аби вся країна розуміла його. Ми хочемо, щоб наші кроки були зрозумілими та передбачуваними для людей та бізнесу.

Тому цього тижня ми двічі зустрічалися з міськими головами. Відбулася зустріч із Радою церков. Зустріч та обговорення з бізнесом. Для міських голів розсилається опитування щодо того, які протиепідемічні правила та обмеження вони вбачають оптимальними, які обмеження для яких місць скупчення людей найкраще застосувати", - додав прем'єр.

Денис Шмигаль
Денис Шмигаль

Шмигаль заявив, що результатом карантину вихідного дня має стати вихід на плато за кількістю нових хворих.

"Карантин вихідного дня залишається нашою розумною альтернативою локдауну. Минулі вихідні показали, що люди обмежили свою мобільність, найбільше із часу весняного карантину. Це значить, що зменшилися довготривалі контакти між різними соціальними групами. Відповідно менше шансів, що здорові люди підхопили вірус.

Тому ці та наступні вихідні буде діяти карантин вихідного дня. Після цього ми можемо оцінити його результат", - підсумумвав Шмигаль.

Зазначимо, що 20 листопада міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив, що при теперішньому співвідношенні хворих та шпиталізованих, повний локдаун в Україні можуть ввести за умови 30 тисяч нових хворих на COVID на добу.

При цьому, під час брифінгу 21 листопада міністр охорони здоров’я Максим Степанов вказав на порушення карантину вихідного дня на попередніх вихідних.

Нагадаємо, що в лікарні під Львовом стався вибух у госпіталі для пацієнтів з COVID-19: вибухнула киснева станція – пацієнтів евакуювали.

Раніше ми повідомляли, що жінка померла просто на порозі лікарні: хвору відмовилися госпіталізувати.

Також нагадаємо, що доктор Комаровський висловився про лікування антибіотиками в ковідних випадках: "існує вкрай обмежена кількість.."