Віруючі Православної церкви в цей день шанують пам'ять преподобної Матрони Константинопольської. Інші назви свята:" Матрона зимова"," Мотрона наставниця"," Зима стає","зимовий день". У цей день на Русі молилися перед іконою "Скоропослушниця" про прозріння очей, кульгавості, за дітей, про бажання мати здорову дитину, про порятунок з полону і при корабельних аваріях.

У цей день прийнято дарувати жебракам предмети побуту та одяг. Тому саме час провести ревізію в шафі, знайти те, що ви не носите з якої-небудь причини. Ці речі тільки захаращують простір, а є люди, яким вони дуже стали в нагоді б, особливо взимку. Віднесіть їх в благодійні організації, в дитячі будинки або в церкву. Але спочатку краще їх перепрати, щоб позбутися від вашої енергетики. Інакше ви можете віддати іншій людині свою удачу.

Ви можете провести обряд від злого погляду, якщо не бажаючи постійно псуєте іншим людям життя. Підійдіть до храму, всередину не заходьте, дайте жебракам три найулюбленіших своїх речі. Але шкодувати про це не можна. Далі зайдіть до церкви і тримайте в руках три скельця. На них потрібно попередньо довго дивитися, потім біля ікони Богоматері скажіть: "Матір Божа, хочу у тебе попросити, від лихого ока мене звільнити. Матроною заклинаю, чистого погляду запитую. Амінь. Амінь. Амінь". Перехреститеся, вийдіть і викиньте скельця, при цьому потрібно стояти обличчям до дверей храму, а кидати лівою рукою через праве плече.

Постарайтеся поменше розмовляти і не брати на себе багато турбот. Не варто брехати і хитрувати, а також планувати важливі зустрічі і переговори. Також не їжте жирну і важку їжу.