Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль у неділю, 22 листопада, розповів, що на випадок, коли не спрацює карантин вихідного дня, в уряді вже активно розробляють план по протидії розповсюдження коронавірусу.

Як передає портал Українці, про цю інформацію Шмигаль повідомив у Facebook.

"Сьогодні закінчується четвертий день карантину "вихідного дня". Впевнений, що запроваджені заходи позитивно позначаться на динаміці захворювання. На випадок погіршення сценарію розробляється план Б. Вчора я розповів, що ми почали обговорення цього плану, аби вся країна мала про нього чітке уявлення.

Ми вже провели з цього приводу дві наради з міськими головами, зустрілися з Радою церков та релігійними організаціями, щоб напрацювати спільний, виважений та підтриманий усіма план. Також цього тижня обговорили з українським бізнесом механізми підтримки галузей, на яких обмеження позначаються найбільше. Вийшли з багатьма новими ініціативами, які профільні міністерства вже активно опрацьовують", - заявив український прем'єр.

Денис Шмигаль
Денис Шмигаль

При цьому зазначимо, що очільник уряду не уточнив про які саме ініціативи йдеться.

Водночас, за словами Дениса Шмигаля, одночасно з обговоренням можливих посилених карантинних заходів, Кабмін продовжує зміцнювати медичну систему. Він запевнив, що міським бюджетам спрямовані додаткові 870 млн грн на покращення забезпеченості лікарень киснем і вже виділений 1 млрд грн на закупівлю 6 мільйонів експрес-тестів, які отримають сімейні лікарі та бригади швидкої допомоги.

Нагадаємо, що карантин вихідного дня був введений з 14 листопада. Це означає, що ряд специфічних обмежень вводяться кожні вихідні. Заборонена робота фітнес-залів, непродуктових магазинів, ринків. Дозволена робота аптек, ветеринарних клінік, кафе на винос.

Дані дії спровокували масовий протест представників малого та середнього бізнесу, у яких забрали найприбутковіші дні.

Зазначимо, що 20 листопада міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив, що при теперішньому співвідношенні хворих та шпиталізованих, повний локдаун в Україні можуть ввести за умови 30 тисяч нових хворих на COVID на добу.

Нагадаємо, що у МОЗ оцінили карантин на минулих вихідних: "так собі".

Після цього стало відомо, що в лікарні піл Львовом стався вибух у госпіталі для пацієнтів з COVID-19: вибухнула киснева станція – пацієнтів евакуювали.

Раніше ми повідомляли, як українцям можна уникнути повного локдауну: У МОЗ дали відповідь.

Також нагадаємо, коли чекати третьої хвилі епідемії Covid-19 - відповідь ВООЗ.