Коронавірусна проблема у 2020 році нялякала увесь світ. Через китайську заразу загинуло багато людей. Через сумну статистику українці бояться за своє здоров'я та життя, тому намагаються себе захисти будь-якими способами. Яле якщо все ж таки не вдалося захиститися від страшного віруса, то скільки потрібно дотримуватися самоізоляції?

Як передає портал Українці, на це питання відповів знаменитий український лікар-педіатр Євген Комаровський на своєму Youtube-каналі.

За словами відомого лікара зараз немає чітких рекомендацій щодо самоізоляції людей, які перенесли коронавірусну хворобу, але живуть із зараженою людиною в одному будинку. Тому в такій ситуації потрібно враховувати логіку та здоровий глузд.

"Можливо, через рік-два будуть абсолютно зрозумілі, конкретні рекомендації: якщо ви були в контакті, треба на такі-то терміни йти на самоізоляцію чи не треба... але зараз цього немає", розповів Комаровський, наолосивши, що на самоізоляцію потрібно обов'язково йти.

Самоізоляція при коронавірусі
Самоізоляція при коронавірусі

Відповідаючи на питання, чи є людина, яка переносить коронавірус, яка вже хворіла, але контактує з пацієнтом із китайським вірусом, Комаровський навів як приклад ситуацію з прем'єр-міністром Великобританії Борисом Джонсоном. Чиновник переніс коронавірус навесні, але днями він контактував з COVID-19 і тому пішов на самоізоляцію.

На думку педіатра, важливо точно знати, чи подолала людина коронавірус, характерні імуноглобуліни G. Але якщо існує тісний контакт із зараженою людиною, то краще залишити самоізоляцію лише після закінчення необхідний проміжок часу - 24 дні.

Самоізоляція при коронавірусі
Самоізоляція при коронавірусі

"Хтось із членів сім'ї захворів, і ви з цією людиною контактуєте. От якщо перші симптоми з'явилися, умовно кажучи, 1 листопада, то скільки ця людина буде заразною? Теоретично, максимум 7-8 днів, але наука епідеміологія вирішить, що краще перестрахуватися, і скаже — 10 днів. Тобто ви контактуєте до 10 листопада. А тепер додайте 14 днів — максимальний інкубаційний період — отже, ви можете йти на волю 24 листопада", порадив доктор Комаровський.

Нагадаємо, що доктор Комаровський висловився про лікування антибіотиками в ковідних випадках.

Раніше Українці повідомляли, що доктор Комаровський пояснив, чому не всі хворіють ковідом.

Також ми повідомляли, що лікар Комаровський дав рецепт народного антисептика, який можна зробити власноруч.