Пандемія китайського віруса - біда, яка звалилася на світ у 2020 році дуже непокоїть українців. Через невідомість не невпевненість у завтрішньому дні, жителі України дуже бояться на своє життя та здоров'я. І вся надія тільки на медицину. Але і там ситуація не дуже добра. Україна знаходиться на межі введення протокоу, за яким буде потрібно сортувати ковідних хворих і надавати допомогу тільки частині пацієнтів.

Як передає портал Українці, про це повідомила заступниця міністра охорони здоров'я в 2014-2015 роках Наталія Лисневська в інтерв'ю для видання "Апостроф".

Також вона дала пояснення щодо цього протоколу.

"Медичне сортування – це процес, коли лікар або інший фахівець змушений вибрати, кому надавати медичну допомогу, а кому ні", – сказала експертка.

Коронавірус, фото: кадр з відео
Коронавірус, фото: кадр з відео

Екс-заступниця очільника МОЗ зазначила, що подібний сценарій спостерігався в Італії. Там, на початку пандемії, пацієнтів сортували за віком.

"Відразу в медичній карті видно, що якщо в пацієнта багато супутніх захворювань, то ймовірність одужати дуже низька. Брали на лікування тих, у кого ймовірність одужання була вище", – повідомила Лисневська.

Вона уточнила, що критеріїв медичного сортування може бути дуже багато. В Україні немає конкретних показників.

"Слава богу, Україна не потребувала медичного сортування як такого, хоча такий термін є", – зазначила Лисневська.

Вона підкреслила, що всі лікарі й інфекціоністи вже говорять, "що ми дійшли до межі".

українська лікарня, медицина
українська лікарня, медицина

Складна ситуація спостерігається через відсутність ліжок з підвищеним киснем, що необхідно пацієнтам з важким перебігом коронавірусної хвороби.

"Те, що звітують, що 60% зайнятих ліжок – це із загальної кількості. А спеціалізовані ліжка на сьогодні вже майже всі зайняті. Це досить важко", – заявила Наталія Лисневська.

Нагадаємо, що доктор Комаровський назвав те, що може допомогти українцям в боротьбі із коронавірусом.

Раніше Українці повідомляли, що доктор медичних наук дав поради як треба жити якщо в родині з'явився хворий на китайський вірус.

Також ми повідомляли, що Шмигаль прокоментував введення жорсткого карантину.