У цей день православна церква вшановує пам'ять Іоанна Златоуста-архієпископа Константинопольського, який жив в 4-5 століттях і шанованого в якості одного з трьох Вселенських святителів і вчителів (нарівні зі святими Василем Великим і Григорієм Богословом).

Інші назви свята: "Іоанн Златоуст", "Златоуст", "Осінні зяби".

Можете сміливо починати готувати пельмені всією сім'єю, так як в цей день у наших предків починався пельменний сезон. Робили це, бо скоро буде Різдвяний піст, а наїстися м'ясом хотіли про запас. Крім того, якраз була мука з нового врожаю. Можна зробити і з іншими начинками: капустою, картоплею, грибами, навіть з рибою. Зробіть їх багато, щоб потім можна було частину заморозити. Раніше їх теж заморожували або просто у дворі на холоді, або в холодному сараї під стелею. А ще є прикмета, що якщо подавитеся пельменем за столом, то це до прибутку.

Не можна в цей день багато говорити, особливо брехати, наговорювати на інших, судити їх і базікати погане. Якщо порушити цю заборону, то будете покарані. Покарання пліткареві буде у вигляді гнійників або у нього висохнуть кінцівки. Та й низка неприємностей посиплеться і на базіка, і на його близьких. Чи не сваріться і не з'ясовуйте відносини, інакше Бог буде глухий до ваших блах. Якщо знайшли в цей день гроші, то не беріть собі, а віддайте жебраку, тоді Златоуст обдарує вас ще більшими грошима.

День відмінно підходить для початку подорожі.

Щоб захиститися від хабарників і брехунів потрібно запалити церковну свічку, взяти амбарний замок і намотати на нього чорні нитки зі словами: "Руки хабарні зав'язую, язик проломлений на замок закриваю. Ключ кидаю, куди не знаю. Ніхто його не знайде, ніхто лиходія не відігре. Буде маятися, через гріхи своїх каятися". Замок непомітно підкиньте в будинок брехню або хабарнику. Там він повинен пролежати 40 днів.