Пандемія коронавірусу оголила всі нагальні проблеми в медицині кожної країни. В Україні це явище стало по істині фатальним.

У МОЗ було ціле літо для підготовки системи охорони здоров'я до ударної хвилі пандемії. Але, складається таке враження, що в багатьох містах не тільки не підготувалися до неї, а посилили те, що було раніше.

Часто чутно історії про те, як хворих ліках в коридорах, ШВЛ дається на час і інші жахи... Про стан лікарень і зовсім говорити важко.

На фото - ще одна вітчизняна лікарня міста Суми, де лікують пацієнтів з Covid-19. Місцева мешканка розповіла, що сімейний лікар не радила лягати її братові в лікарню, і "спостерігала" його по телефону.

Суми, 5-а міська лікарня.
Суми, 5-а міська лікарня.

Прекрасно видно перекошені тумбочки, згиджені матраци в розводах.. До них не те що доторкнутися - дивитися огидно. А хворих змушують спати на такому.

"Ще 30 жовтня Андрію стало погано, у нього піднялася температура. Він дзвонив мені і говорив, що сімейний лікар сказала пити таблетки, а в лікарню йти не треба. Це була п'ятниця, але в неділю йому стало зовсім погано. Швидка не хотіла їхати, проте ми наполягли. Бригада приїхала, але брата не забрали в лікарню, хоча він вже важко дихав. У понеділок все-таки у нього взяли ПЛР-тест, він зробив КТ. З'ясувалося, що у нього уражено 56% легенів. При цьому сатурація була 96-97%. А в четвер він мені подзвонив і сказав, що кашляє кров'ю. При цьому сімейний лікар не радила лягати в лікарню. Мені довелося піднімати всіх, і брата швидка відвезла а в реанімацію лікарні №5"– - розповідає Лідія.

За словами жінки, тільки в четвер, коли брата доставили в реанімацію, там померло чотири людини, на наступний день знову були смерті. Померлих людей складали в чорні спеціальні пакети і клали біля стінки в реанімації. Потім на каталці відвозили в морг.При цьому лікарів катастрофічно не вистачає в лікарні і деяким навіть доводиться наймати медсестер для того, щоб вони доглядали за їх рідними. Також не вистачає і ліків. Деяким доводиться їздити на ними до Харкова чи Рівного, але не завжди вони можуть встигнути привести їх нужденним.