У церковному календарі це день вшанування пам'яті святого апостола Пилипа-одного з дванадцяти апостолів-учнів Ісуса Христа. Інші назви свята: "Пилипівки", "Філіппове змова", "Куделиця","Змова".

У цей день наші предки починали прясти льон з піснями і розповідями різних історій. Це свято було останнім днем перед різдвяним постом, тому намагалися провести його зі смачними стравами на столах. Ви теж можете приготувати страви з м'яса, яєць, з вершковим маслом. На стіл ще можна поставити молоко, смажену курку, млинці, вареники і пельмені. Змовою день називався не просто так, зазвичай так називали дні перед багатоденними постами, тобто 4 рази на рік.

За традицією також задобрюють Домовика. Для цього йому потрібно залишити їжу після вечері в центрі столу. Якщо Домовому сподобається частування, то він допоможе родині, в якій живе, пережити зимовий холод.

Ще вважається, що в Філіппов день починаються "вовчі весілля". Тобто хижаки особливо небезпечні, починають красти птицю і худобу, все ближче підходять до будинків.

Домашньою роботою в цей день повинні займатися молоді, надаючи можливість старшому поколінню відпочити. Тому і їжу потрібно готувати дітям і онукам, і гостей зустрічають теж вони. Дівчата можуть поворожити незвичайним способом. Для цього потрібно взяти зі столу яловичину так, щоб ніхто не бачив. А потім покласти її під подушку. Потім потрібно проговорити такі слова: "Милий, прийди, м'ясо скуштуй, а мені своє обличчя покажи". Далі лягайте спати і вам повинен приснитися суджений.

Не сваріться, не сперечайтеся, не зліться і приберіть весь негатив зі своїх емоцій. Якщо проведете день мирно і з хорошим настроєм, то отримаєте заряд везіння на довгий час. Не починайте нові справи, інакше вас чекають фінансові проблеми і збитки. Але можна планувати. Також не лихословте, такі слова можуть залучити невдачі, хвороби і проблеми в особистих відносинах.