Коронавірус у кожного хворого може проявлятися по-різному. Симптоми можуть нагадувати грип, застуду або обмежитися тільки втратою нюху і смаку. Це також залежить від тяжкості захворювання. При Covid-19 уражаються не тільки легені людини, а і нервова система.

Невролог лікарні інтенсивних методів лікування та швидкої медичної допомоги Наталія Глущенко у коментарі РІА-М повідомила, одним з найперших симптомів коронавірусу є не підвищення температури або кашель, а гострий головний біль.

Коронавірус, фото: кадр з відео
Коронавірус, фото: кадр з відео

"Якщо ви запитаєте родичів або знайомих, які хворіли на ковід, то вони вам скажуть, що за кілька днів до появи основних симптомів їх мучив сильний головний біль. Як правило, коли до нас, неврологів, звертаються пацієнти зі скаргами на сильний головний біль, вони категорично заперечують захворювання коронавірусом. Шукають інші патології, роблять дорогу томографію. А потім виявляється, що це один з перших симптомів. І, звичайно, всі вже знають, що у більшості хворих коронавірусом порушуються нюх і смакові відчуття. Це також порушення з боку нервової системи", - пояснила лікар. Наталія Глущенко

За її словами пацієнти можуть відчувати сильні запаморочення і саме з такими ознаками хворих привозять в кардіо-неврологічне відділення, оскільки підозрюють інсульт. Вона наголосила, що у пацієнтів з коронавірусом дуже високий ризик захворювання інсультами та інфарктами. Адже при вірусі підвищується схильність до тромбоутворення в судинах.

Раніше ми повідомляли, у НАН України дали прогноз щодо коронавірусу: початок підйому захворюваності

Нагадаємо, що у світі зафіксовано понад 60 млн випадків зараження Covid-19. За минулу добу у світі виявили 542 661 випадок зараження коронавірусом

Нагадаємо, що з фонду боротьби з Covid-19 використали 62% коштів: на що витратили гроші