Колишній секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Турчинов пообіцяв, що якщо президент України Володимир Зеленський накаже наступати на анексовані Росією Крим, то він буде в перших рядах штурмового батальйону. Про це політик заявив в інтерв'ю "Цензор.Нет".

Я давав відповіді на запитання слідчих про причини непровведенія наступальних операцій в Криму і, якщо потрібно, готовий відповісти ще. Нинішньому президенту дати відповідь на ці питання буде набагато складніше. Якщо він раптом вирішить наступати - я буду в перших рядах штурмового батальйону. Сподіваюся, на штурм підуть і всі автори позовних заяв, і все диванні стратеги, які в деталях знають, як потрібно було воювати і в якому місці краще десантуватіся.

Турчинов вважає, що легітимний Верховний Головнокомандувач, який має свою більшість в парламенті, свій Кабмін і боєздатну армію, на відміну від 2014 року, коли всього цього не було і доводилося створювати практично з нуля, - не має ніяких правових, політичних, військово-технічних і кадрових обмежень для виконання конституційних вимог щодо захисту країни від агресії і звільнення Криму.

Екс-секретар РНБО заявив, що на початку 2014 року російські війська, які перебували в Криму, прикривали свою агресію Харківськими угодами, які дозволяли Россі на законних підставах мати на півострові потужне угрупування, яка була значно більша за українську.

У тих умовах, наприклад, авіаційний удар по базі Чорноморського флоту Російської Федерації Кремль трактував би в рамках міжнародного права як віроломний напад на Росію з усіма наслідками, що випливають наслідками. У той же час всі наші стратегічні партнери відмежувалися б від конфлікту, як це було в 2008 році під час російсько-грузинської війни, коли після невдалої спроби звільнити Цхінвалі війська РФ, окупувавши частину Грузії, захопивши всі грузинські порти і зламавши опір підготовлених до війни грузинських військ, підійшли в Тбілісі. Тоді світові політики сховалися за формулу - "винні обидві сторони".