Сьогодні, 28 листопада, в Україні вшановують пам’ять жертв голодоморів – мільйонів вбитих українців, знищених тоталітарним комуністичним режимом.

Про цю інформацію повідомляє портал Українці, з посиланням на матеріали Фактів ICTV.

Зазначається, що День пам’яті жертв голодоморів відзначається щорічно в четверту суботу листопада на підставі президентських указів 1998 та 2007 років. У ХХ сторіччі українці пережили три Голодомори: 1921-1923, 1932-1933 і голод 1946-1947 років. Утім, наймасштабнішим був Голодомор 1932-1933 років – геноцид українського народу, здійснюваний тоталітарним комуністичним режимом СРСР.

При цьому, Голодомору передувала насильницька колективізація сільських господарств, «розкуркулення» селян, хлібозаготівельна кампанія, масовий терор на селі. Терор голодом, що діяв в Україні протягом 22 місяців – це свідома і цілеспрямована політика сталінського уряду, стратегія і тактика якої виконувалася починаючи з 1928 року. Ця карально-репресивна акція була спрямована на упокорення українського селянства, на знищення самостійних селянських господарств – соціально-економічних підвалин української нації.

Українські селяни стали наступними жертвами сталінського режиму після тотальних репресій щодо української інтелігенції та духівництва. У пікові місяці Голодомору щохвилини в Україні помирало 24 людини. За короткий проміжок часу Москва вбила чотири з половиною мільйони українців.

Водночас, упродовж десятиліть Голодомор в радянській Україні замовчувався.

Лише у листопаді 2006 року Верховна Рада України визнала Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу. А 7 грудня 2016 року українські парламентарі закликали й інші держави визнати Голодомор геноцидом українського народу.

28 листопада проведуть жалобні заходи на території Національного музею «Меморіал жертв Голодомору» (вул. Лаврська, 3) за участю представників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, громадськості, духовенства, іноземних гостей.

Цього дня о 16:00 буде оголошено хвилину мовчання на вшанування пам’яті жертв голодоморів, а також проведено загальноукраїнську акцію «Запали свічку».

Цієї суботи на також обмежать проведення заходів розважального змісту та внесуть зміни до програм комунальних засобів масової інформації.

Нагадаємо, що Володимир Зеленський та перша леді чуттєво вшанували пам'ять загиблих під час голодоморів.

Раніше ми повідомляли, що у Вінниці пропонують поласувати Сталіним: містяни розлютилися.