Карантин вихідного дня дасть низький ефект, заявила народний депутат України від фракції Слуга народу Роксолана Підласа.

Для підприємців повний локдаун на 2-3 тижні був би набагато вигідніше, заявила вона в ефірі Апостроф Live.

Карантин в Україні, кадр з відео
Карантин в Україні, кадр з відео

Вона підкреслила, що малий і середній бізнес заявляє про те, що карантин вихідного дня "їх вбиває".

"Одна з основних претензій до карантину вихідного дня - це відсутність будь-яких переконливих розрахунків, що він дійсно зменшує захворюваність", - підкреслила "слуга народу".

Вона пояснила, що після карантину вихідного дня люди проявляють особливу активність в будні дні, особливо напередодні "Чорної п'ятниці".

Карантин в Україні, кадр з відео
Карантин в Україні, кадр з відео

"Зараз в цих торгових центрах такі натовпи, які на вихідних їм і не снилися, тому що на вихідних всі були розтягнуті в часі. Два дні з 10: 00 до 20: 00 ви могли прийти. Проблема в тому, що для сфери обслуговування і для людей, які в ній працюють, це великий економічний удар. Але епідеміологічний ефект дуже низький. Підприємці нам кажуть, що повний локдаун на 2-3 тижні з точки зору бізнес-планування їм був би набагато зрозуміліше, вигідніше і краще", - додала Підласа.

Нагадаємо, за словами лідера фракції Слуга народу Давида Арахамії, в уряді запевняють, що в даний час підстав для введення в Україні локдауну немає.

В уряді запевняють, що в даний час підстав для введення в Україні локдауну немає, заявив голова фракції Слуга народу Давид Арахамія.

Давид Арахамія
Давид Арахамія

Про це він повідомив журналістам після наради керівництва парламенту, лідерів фракцій і груп, в якій брали участь прем'єр-міністр Денис Шмигаль і керівник офісу президента Андрій Єрмак.

Він зазначив, що на нараді піднімалося питання про можливе введення локдауну.

За словами Арахамії, Шмигаль повідомив, що в даний час немає підстав для введення локдауну.

Андрій Єрмак
Андрій Єрмак

Арахамія додав, що, за розрахунками епідеміологів, щоб "локдаун спрацював, потрібен час - мінімум 15 днів до трьох тижнів".

Він зазначив, що на нараді йшлося про те, що "станом на даний час у нас достатньо ліжко-місць у лікарнях, і немає зараз ніяких передумов для негайного введення локдауну".