В Україні ось ось зміниться система обліку нерухомості. У Верховній Раді наразі йде розробка закону" Про регулювання містобудівної діяльності", який серед іншого передбачає введення в країні адресного реєстру у складі єдиної державної електронної системи у сфері будівництва.

Як передає портал Українці, про цю інформацію повідомила народний депутат, заступник голови Комітету з питань місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк у своєму Facebook.

“У нас немає точності адресних даних, надважливих не тільки для лікарів, пожежників, обленерго та інших, але і для планування простору населених пунктів в цілому”, - пояснила вона.

Зазначимо, які питання повинен вирішити створюваний в рамках закону Реєстр:

  • уніфікація даних і спрощення роботи з документами;
  • запобігання махінацій з нерухомістю - з введенням реєстру зникне можливість реєструвати один об'єкт за різними адресами;
  • допомога комунальним та іншим службам;
  • Реєстр забезпечить точне просторове планування, чим спростить користування геопорталами.

При цьому, адресний Реєстр допоможе створити єдине публічне джерело актуальної інформації. Кожна земельна ділянка, будинок, квартира (і право власності) матимуть унікальний ідентифікатор. При цьому він також стане основною Національного реєстру і кадастрів нерухомості, які зараз розробляються.

Нагадаємо, що уряд знайшов спосіб витрушувати з українців гроші: змінені податки уже близько.

Раніше ми повідомляли, як зарплата впливає на пенсію і як підрахувати свої доходи.

Також нагадаємо, що за комуналку доведеться платити набагато більше.