В Україні почнуть робити соцвиплати для індивідуальної боротьби з коронавірусною інфекцією COVID-19.

Про це він сказав 24 липня під час онлайн-брифінгу, відеозапис якого опублікована на Facebook-сторінці МОЗ.

24.07.2020 | Онлайн-брифінг щодо ситуації з протидією поширенню коронавірусної інфекції

Онлайн-брифінг з перекладом жестовою мовою міністра охорони здоров’я України Максима Степанова

Posted by Міністерство охорони здоров'я України on Thursday, July 23, 2020

Він пояснив, що соцдопомога буде виплачуватися одиноким жителям України, у яких виявили COVID-19. Для оформлення призначення виплат необхідно звертатися в місцеві облдержадміністрації.

"Цей обов'язок (призначати виплати - ред.) Покладено на Київську міську та обласні державні адміністрації, у яких є відповідний підрозділ соціального захисту", - сказав міністр охорони здоров'я Максим Степанов.

Право на отримання виплат для боротьби з коронавирусной інфекцією матимуть люди:

в літньому віці;

з інвалідністю;

живуть в період захворювання самі;

не мають можливості через перебування на самоізоляції купити продукти харчування та інше необхідне.

Степанов зазначив, що за додатковими відомостями про отримання соцвиплат для боротьби з COVID-19 слід дзвонити на гарячу лінію облдержадміністрацій.

Нагадаємо, раніше ми писали, що радник глави міністерства соцполітики Микола Шамбір анонсував нарахування пенсійних виплат в іншому режимі.

Як повідомлялося раніше, в Україні пройде "чистка" серед одержувачів пільговиків. Вона торкнеться одержувачів пенсій, субсидій, стипендій та інших соціальних виплат.

"Боротьба з корупцією" серед пільговиків пройдуть після верифікації та перевірки про надання соціальних виплат. Така норма прописана в законі №1231, який був затверджений Верховною Радою.

Перевірка торкнеться тих українців, хто отримує пенсії, пільги, субсидії, стипендії та інші соціальні виплати.

Передбачається, що пільги від держави втратять ті українці, які отримують грошову допомогу від держави і одночасно приховують свої реальні доходи.

Однак, за словами юриста Наталії Гнатуш, є порядок дій за умови, коли українцям відмовляють у наданні пільг на комуналку.

"Зазвичай з боку одержувача субсидій можуть бути неправильні розрахунки, можливо, потрібно донести певні документи. Це процедурні юридичні моменти. Не треба нервувати, якщо в перший раз вам відмовили. Треба зрозуміти підстави відмови, наскільки вони відповідають нормам закону. Той самий співробітник міг банально не розібратися. Отже, потрібно зібрати пакет документів і подати заново ", - розповідає профільний фахівець.