Педіатр, який тривалий час спеціалізувався на інфекційних хворобах, Євген Комаровський розповів, як поводитися після контакту з людьми, зараженими китайським вірусом. Він також дав поради тим, хто вже хворів на цю хворобу. На думку лікаря, стандартна тривалість самоізоляції повинна становити щонайменше три тижні. Однак це також може бути порушено в певних ситуаціях.

Як передає портал Українці, про це відомий лікар написав на своєму офіційному сайті.

Педіатр під час того, як відповідав на питання читачів, сказав, що навіть якщо у вас був коронавірус, а хтось із вашої родини заразився, вам потрібно триматися на самоізоляції.

"Беремо свіжий приклад. Новина за 15 Листопада про те, що Британський прем'єр Борис Джонсон був в контакті з хворим коронавірусом, тому пішов на самоізоляцію. Весь світ знає, що у Джонсона вже був COVID-19. Але рішення приймається тільки таке", - розповів іменитий лікар.

Також лікар вважає, що питання, чи варто йти на самоізоляцію, слід розглядати залежно від того, як довго ви хворіли. Але хоча чітких вказівок лікарів немає, оскільки хвороба досить нова, лікар рекомендує все-таки утримуватися від контактів з людьми.

Самоізоляція при коронавірусі
Самоізоляція при коронавірусі

"Фраза "перехворів ось тільки недавно" з точки зору науки абсолютно обтічна. Це тиждень, два? Ось Борис Джонсон хворів у березні. Тобто півроку тому. Якщо у вашому випадку-півроку, то-на самоізоляцію. А якщо п'ять місяців, три? Через рік-два будуть абсолютно зрозумілі конкретні рекомендації. Але зараз цього всього немає. Оскільки всі страшно бояться, то однозначний механізм такий: були в контакті - виходити не можна", — зазначає Комаровський.

Комаровський розповів, скільки часу потрібно витратити на самоізоляцію, якщо хтось із ваших близьких, з ким ви постійно контактуєте, захворів на коронавірусну інфекцію. Лікар підкреслює, що за наявності імунітету людина навіть не є торговцем, але якщо у вас його не склалося або ви не знаєте напевно про це, потрібна самоізоляція.

"Багато хто запитає: "А якщо я не хворів COVID-19, коли мені можна виходити?". Наприклад, хтось із членів сім'ї захворів, припустимо, 1 листопада, з'явилися перші симптоми, і ви з ним постійно контактуєте. Скільки ця людина буде заразна? Теоретично: максимум 7-8 днів, але наука епідеміологія скаже, що краще перестрахуватися — 10 днів. Отже, ви контактували з хворою людиною аж до 10 листопада, а тепер приплюсуйте 14 днів — максимальний інкубаційний період. Значить, ви можете "йти на волю" 24 листопада. Ось це все доведеться нам рахувати", - підкреслив педіатр.

Євген Комаровський, скріншот із відео
Євген Комаровський, скріншот із відео

Доктор Комаровський також розповів за яких умов можна порушувати режим самоізоляції.

"Але якщо ви запитуєте:" чи можна мені виходити?", то я уточню: А куди ви збираєтеся виходити? Якщо ви зібралися на пробіжку, то вам однозначно можна. Якщо сядете з цією дитиною в свій особистий автомобіль і поїдете погуляти по берегу Дніпра, вам однозначно виходити можна і навіть потрібно. Але ви з дитиною сядете в ліфт або у вас є свій будинок? Є маса таких уточнюючих питань, від яких залежить алгоритм ваших можливих дій...", - сказав у підсумок Євген Комаровський.

Нагадаємо, що доктор Комаровський назвав те, що може допомогти українцям.

Раніше Українці повідомляли, що доктор Комаровський розповів що потрібно використовувати для лікування коронавіруса.

Також ми повідомляли, що доктор Комароський висловився про самоізоляцію через китайський вірус.