Державна служба з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів організовує посилений контроль над ситуацією з можливим поширенням китайського віруса серед норок.

Як передає портал Українці, про це йдеться у повідомлені відомства.

Це доручення "у зв'язку з повідомленнями, що надходять з багатьох європейських країн" дала глава Служби Владислава Магалецька.

Найближчим часом відбудеться зустріч з представниками спеціалізованих асоціацій та бізнесу щодо посилення контролю. На фермах буде організовано активний моніторинг можливої захворюваності тварин.

Норка, скріншот із відео
Норка, скріншот із відео

За його результатами будуть вжиті подальші кроки щодо мінімізації ризиків поширення хвороби. Державна продовольча служба також опрацює питання організації лабораторних досліджень норок на зараження коронавірусом на основі європейського досвіду.

"Звертаюся до всіх: мова не йде про масові вбивства тварин, закриття ферм або корупційні перевірки. Я сама прийшла у владу з бізнесу і дуже добре розумію всі проблеми і переживання підприємців. Ніхто не буде створювати проблеми там, де їх немає. Але держава повинна контролювати ситуацію", - підкреслила глава служби.

Норки, скріншот із відео
Норки, скріншот із відео

Вона вважає, що це питання не лише національної безпеки та здоров'я людей в Україні, а й усього людства.

"Вірус смертельно небезпечний, він мутує і все в більшій кількості країн виникають проблеми з цими тваринами. Тому запрошую всіх до конструктивної співпраці заради загального блага!" — закликала голова Держслужби.

Раніше Українці повідомляли, що винищені данські норки почали підніматися з могил.