23 липня в Харкові помер чоловік 39 років з виявленими коронавірусів COVID-19, якого нібито відмовилися прийняти дві лікарні.

Читайте нас у Google News!

Про це на своїй Facebook-сторінці написав блогер Олександр Ружанський.

ЗАРАЗ У ХАРКОВІ, В ІНФЕКЦІЙНІЙ ЛІКАРНІ №22, НА ГРАНІ СМЕРТІ ЗНАХОДИТЬСЯ ХЛОПЕЦЬ, 39 РОКІВ. Вже три доби він в комі...

Posted by Oleksandr Ruzhanskyi on Wednesday, July 22, 2020

Він повідомив, що чоловіка спочатку госпіталізували до харківської лікарні №22 з високою температурою і коронавірусів, а через кілька днів у нього стався інсульт. Через те, що медзаклад не лікує пережили інсульт, пацієнта на спеціалізованій кареті швидкої допомоги для інфікованих COVID-19 повезли в іншу лікарню, проте там відмовилися його приймати через коронавируса.

Після цього чоловіка повезли в ще одну лікарню, але там не прийняли його з-за того, що він житель районного центру області, а не міста.

Через ненадання своєчасної допомоги хворий втратив свідомість і впав в кому в кареті швидкої. Після цього його повезли назад в лікарню №22, де поклали в реанімацію і підключили до апарату ШВЛ.

Через деякий час чоловік помер.

У Департаменті охорони здоров'я Харківської обласної державної адміністрації підтвердили факт смерті. Для з'ясування обставин інциденту створили клініко-експертну комісію.

У Харківській міськраді заявили, що лікарня №22 мала запросити лікаря-консультанта, який би після огляду пацієнта визначив необхідність його переведення в інше медустанову. За його інформацією, жителів Харківської області з коронавірусів зобов'язані направляти в центральну районну лікарню або Чорнобильський диспансер.

Раніше стало повідомлялося, що глава Міністерства охорони здоров'я Максим Степанов заявив, що для внутрішніх авіаперельотів проходити ПЛР-тест на коронавірус не потрібно.

Про це він розповів під час брифінгу

Степанов зазначив, що немає жодної причини встановлювати таку вимогу.

"Перельоти всередині країни не вимагають проведення ПЦР-тестування. У нас є чітко визначений механізм, кому проводиться ПЛР-тестування", - акцентував він.

Степанов пояснив, що тестування проводиться медпрацівникам раз в 14 днів, особам з ознаками коронавирусной хвороби, їх контактних осіб, а також співробітникам Нацполіціі і Нацгвардії.