24.07.2020 військовою прокуратурою Вінницького гарнізону Центрального регіону України скеровано до суду обвинувальний акт щодо бухгалтера однієї з військових частин Повітряних сил Збройних сил України.

Встановлено, що у період 2016-2019 року, вказаний працівник Збройних сил України скористався недбалим ставленням до військової служби начальника фінансово - економічної служби військової частини. Зловживаючи своїм службовим становищем вона систематично вносила до офіційних документів завідомо неправдиві відомості, привласнивши таким чином грошові кошти зазначеної військової частини на загальну суму 767 тис. грн.

Слідство у справі проводилося слідчими Головного слідчого управління Державного бюро розслідувань.

Санкції ч. 5 ст. 191, та ч. 2 ст. 366 КК України передбачають обвинуваченій максимальне покарання у виді позбавлення волі на строк від семи до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією майна.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Також повідомляється, що на Київщині під процесуальним керівництвом прокурорів військової прокуратури Білоцерківського гарнізону Центрального регіону України та Офісу Генпрокурора викрито начальника одного з квартирно-експлуатаційних відділів Збройних Сил України, який підозрюється у розтраті бюджетних грошей на теплопостачанні до військкомату.

Викриття підозрюваного відбулось за оперативного супроводу ГУ СБУ в м. Києві та Київській області

Встановлено, що підполковник ЗСУ оформив з представниками місцевої приватної компанії договір про надання комунальних послуг для військового комісаріату, згідно з яким підприємство мало постачати тепло до будівлі військового об’єкта в опалювальний період. Скориставшись відсутністю у приміщенні військкомату датчика використаної теплової енергії, він штучно завищив обсяги отриманих послуг, підписав підроблені акти наданих послуг та здійснив завищену їх оплату за рахунок бюджетних коштів.

Протиправна діяльність підполковника призвела до втрат бюджету на суму понад 300 тисяч гривень.

Згідно ч. 4 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинене у великих розмірах) та ч. 1 ст. 366 (службове підроблення) Кримінального кодексу України, вказана військова посадова особа може отримати покарання у виді позбавлення волі на строк від п'яти до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.